Zastosowanie apteczek din

Warto popracować nad przemianą

Zastosowanie apteczek din

18 października 2019 Zabezpieczenia 0

Pierwsza pomoc jest znana każdemu z nas, gdyż już w szkole dzieci przechodzą podstawowy jej kurs. Potrafimy nakleić plaster, zabandażować rękę, czy odkazić ranę, bo każdy ma w domu apteczkę pierwszej pomocy. Jej zakup nie jest prosty, bo znajdziemy jej wiele rodzajów.

Zawartość apteczki din 13157

apteczka din 13157Wiele krajów europejskich przestrzega normy din w kwestii apteczki pierwszej pomocy, gdyż są to najlepiej wyposażone modele. Spełniają wszystkie normy unijne i mają różnorodne produkty medyczne, które przydają się w każdym wypadku. W Polsce nie obowiązuje taka norma, dlatego każdy z nas może sobie kupić dowolną apteczkę, nawet taką za dziesięć złotych, w której znajduje się parę artykułów. Apteczka din 13157 jest najczęściej wybierana przez przedsiębiorców, ponieważ oni mają obowiązek wyposażyć zakład pracy w apteczkę, do której mają dostęp wszyscy pracownicy. Posiada ona spory zapas jednorazowych plasterków w różnych rozmiarach, kompresy zimne oraz kompresy na oko, kilka sztuk zwykłych i elastycznych bandaży. Mają też w środku nożyczki i jednorazowe rękawiczki lateksowe, które należy zakładać przy udzielaniu pomocy obcej osobie. Wyposażenie apteczki din 13157 pozwala na zastosowanie jej w każdym zakładzie pracy, samochodzie, czy nawet przydaje się w domu. Znajdziemy je również w szkołach, czy prywatnych placówkach zdrowia. Dzięki niej będziemy mogli wykonać sztuczne oddychanie osobie, u której stwierdzono ustanie akcji oddechowej, ponieważ w jej wkładzie znajdują się jednorazowe ustniki.

Im lepiej wyposażona apteczka, tym lepiej dla nas i osób w naszym otoczeniu. Nigdy nie wiadomo kiedy zajdzie potrzeba jej użycia, dlatego powinna się ona znaleźć w każdym miejscu, w którym przebywamy, a szczególnie w domu, pracy i samochodzie, bo tak jest najbardziej potrzebna.