Zasady przedstawione przez instruktora na kursie wspinaczkowym

Warto popracować nad przemianą

Zasady przedstawione przez instruktora na kursie wspinaczkowym

31 maja 2020 Turystyka i relaks 0

 

Zbliżał się sezon urlopowy i chciałam spędzić go w sposób aktywny. Zawsze lubiłam aktywność fizyczną oraz sport, bo dzięki temu odpoczywałam i mogłam zrobić coś dobrego dla swojego samopoczucia. Rozpoczęłam poszukiwania wypoczynku odpowiedniego dla mnie.

Najlepsze kursy wspinaczkowe z instruktorami dla początkujących

kurs wspinaczkowy z instruktoremSwoje poszukiwania zaczęłam od przeglądania stron internetowych oferujących przeróżne formy aktywnego wypoczynku na łonie natury. Po jakimś czasie, zdecydowałam się na kurs wspinaczkowy z instruktorem, gdyż nigdy nie korzystałam jeszcze z takich usług i byłam bardzo ciekawa na czym to polega. Zapisałam się na kurs i w umówionym terminie pojawiłam się na miejscu docelowym. Kurs okazał się być wspaniała przygodą. Przez kilka dni instruktor nauczył mnie wielu przydatnych rzeczy, które są potrzebne na skalnych drogach. Nauczyłam się odpowiednio rozkładać i mocować sprzęt, poznałam nowe techniki wspinaczkowe, potrafiłam wiązać węzły i liny, poznałam wszelkie zasady bezpieczeństwa na trasie oraz nauczyłam się zasad asekuracji i wspinaczki drogą dwuwyciągową. Instruktor pokazał mi jak wybrać profesjonalny sprzęt, w tym buty, ubranie i plecak, który jest bardzo ważny podczas samej wspinaczki. Dzięki temu szkoleniu, mogłam bez obaw wspinać się już na drogach ubezpieczonych, a sam trening, który przeszłam sprawił, że moja kondycja oraz ciało zostało świetnie przygotowane do wspinaczki. Kilka dni później, sama podążałam szlakiem górskim i byłam z tego faktu niezwykle uradowana.

Po ukończeniu szkolenia spędziłam kilka dodatkowych dni w pięknych okolicznościach przyrody, a umiejętności, które nabyłam podczas tych wakacji pozwoliły mi jeszcze lepiej poznać nasze piękne góry. Byłam bardzo zadowolona z tego, że mogłam spędzić swój urlop w tak aktywny sposób.