Zarabianie na nagrobkach granitowych

Warto popracować nad przemianą

Zarabianie na nagrobkach granitowych

15 września 2016 Biznes 0
nagrobki granitowe

Człowiek, który posiada problemy finansowe, często wymyśla różne sposoby, na szybki zastrzyk gotówki. Może rozdawać ulotki, może na drogach myć szyby, może również myć okna u starszych ludzi.

Najlepsze nagrobki granitowe i usługi czyszczenia

nagrobki granitoweJednym z najnowszych sposobów zarobkowych, jest dbanie o nagrobki. Nie każdy człowiek jest w stanie dbać o pomniki rodzinne. Często się zdarza, że musi przejechać kilkaset kilometrów, aby zapalić znicz, umyć najlepsze nagrobki granitowe lub posadzić kwiaty. W związku z tym kilku ludzi wpadło na pomysł na usługę, która zajmuje się pielęgnacją grobów. Usługa ta jest szczególnie popularna na Wszystkich Świętych, ale zdarzają się ludzie, którzy zlecają dbanie o pomniki granitowe przez cały rok. Chodzi tu głównie o to, aby na danym nagrobku był zawsze zapalony znicz, żeby w wazonie widniały świeże kwiaty, natomiast sam nagrobek był czysty i lśniący. Zadanie takie zleca się głównie zdalnie, przez Internet, bądź telefonicznie. Pracownik opiekujący się grobem, aby udowodnić swoją pracę, wysyła mailowo zdjęcie wypielęgnowanego pomnika. Po wykonaniu pracy, otrzymuje wynagrodzenie przelewem na podane konto. Często się zdarza, że jedna osoba dba o wiele pomników, dlatego tez powstały specjalne firmy, które zawodowo zajmują się takimi usługami. Ludzie coraz częściej korzystają z tego typu możliwości, ponieważ żyjąc w ciągłym biegu, nie mają czasu na to, aby pójść na cmentarz. Ale, czy jest to moralne?

Myślę, że tak, tylko warto, aby chociaż raz do roku odwiedzić nagrobki naszych najbliższych. W końcu sami kiedyś odejdziemy i kto wówczas zajmie się naszym miejscem pochówku? Czy wolelibyśmy, aby to były specjalne firmy, czy własna rodzina?