Zalety stosowania monitoringu AHD

Warto popracować nad przemianą

Zalety stosowania monitoringu AHD

27 stycznia 2017 Technologie 0

Współcześnie kwestia bezpieczeństwa staje się coraz istotniejsza. Jednym z gwarantów bezpieczeństwa jest skuteczny system monitoringu, pozwalający na monitorowanie w czasie rzeczywistym wielu miejsc oraz na sprawdzanie detali w nagraniach.

Na czym polega monitoring AHD?

sprawdzony monitoring ahdAHD to skrót od Analog High Definition. Ten typ monitoringu wykorzystuje struktury analogowe, dokładnie takie same, jak popularny i często stosowany system CCTV. Pozwala to na wykorzystanie istniejącej już instalacji – kabli koncentrycznych – aby przesyłać obraz w jakości HD. Transfer obrazu następuje w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień, wyeliminowane są też różnorodne szumy. Dzięki wysokie jakości nagrania możliwe jest odczytanie z niego wielu szczegółów, jak numery rejestracyjne czy nominał banknotu, znacznie też ułatwia rozpoznawanie twarzy. Konfiguracja systemu monitoringu jest bardzo prosta, mamy też pełną kontrolę nad tym, jakiej jakości obraz chcemy uzyskać: do bardziej newralgicznych punktów, jak drzwi wejściowe czy bramy można wybrać kamery zapewniające wysoką jakość nagrania, natomiast w wielu miejscach nie nagrania HD nie są potrzebne. Do stworzenia systemu możemy wybrać istniejącą już instalację, rozbudować ją lub stworzyć nową. Do tego celu warto zatrudnić specjalistów, którzy doradzą nam najlepszy i sprawdzony monitoring ahd. Odpowiednio rozplanowane położenie kamer monitoringu zagwarantuje nam maksymalny poziom bezpieczeństwa. Monitoring AHD na pewno okaże się dla nas dobrą inwestycją, której wartość zwróci się nam w czasie wieloletniego użytkowania.

Warto sięgnąć po to rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na ograniczenie kosztów tworzenia systemu monitoringu. Równocześnie zapewnia bardzo wysoką jakość nagrań tam, gdzie są one dla nas istotne, dzięki czemu mamy pewność, że odpowiednio dbamy o poziom bezpieczeństwa.