Zalety pieluszek tetrowych

Warto popracować nad przemianą

Zalety pieluszek tetrowych

30 września 2020 Rodzina 0

 

Do jednych z głównych elementów wyprawki dla dziecka zalicza się pieluszki tetrowe, które są bardzo pomocne podczas opieki nad maluchem. W sklepach znajdziemy ich różne rodzaje, z których każdy wybierze odpowiednie dla swojej pociechy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Pieluszki tetrowe dla dziecka

Pieluchy tetrowe kolorowePieluszki tetrowe wykonane są z naturalnej tkaniny, jaką jest bawełna, dlatego są w pełni bezpieczne dla dzieci nawet zaraz po narodzinach. Tetra bardzo dobrze chłonie wilgoć, pozwala oddychać skórze i nie podrażnia jej. Do jednych najpopularniejszych zalicza się pieluchy tetrowe kolorowe, które możemy kupić w większości sklepów w bardzo korzystnej i niskiej cenie. Dawniej używano pieluch tetrowych do przewijania, jednak obecnie ich zastosowanie jest dużo szersze. Można ich używać do podkładania pod główkę dziecka, we wszystkich miejscach, gdzie śpi, w łóżeczku, czy w wózku. Przyda się również podczas karmienia i w trakcie ulewania maluszka, do wycierania buzi, jak również będzie świetną przytulanką podczas snu lub krótkich drzemek. Obecnie wiele dzieci zasypia częściej z pieluszkami niż z maskotką. Natomiast w ciepłe dni świetnie może zastąpić kocyk. Podczas zakupu powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na rozmiar pieluszek, z których standardowe to 60 cm X 80 cm, 70 cm X 80 cm, 60 cm x 80 cm oraz ich gramaturę (gęstość i grubość materiału). Im większa gramatura, tym lepsza wytrzymałość, chłonności i trwałość materiału.

Każdy rodzic powinien indywidualnie dopasować rodzaj pieluszki dla swojego maleństwa. Najlepszym sposobem będzie zakup pieluszek tetrowych w stacjonarnych sklepach, gdzie mamy możliwość sprawdzenia rozmiaru oraz oceny tkaniny, z której wykonane są pieluszki. Wybór ciekawych wzorów lub kolorystyki dodatkowo będzie piękną ozdobą pokoiku, łóżeczka czy wózka dziecka.