Zakupy w salonach optycznych nie są proste

Warto popracować nad przemianą

Zakupy w salonach optycznych nie są proste

31 stycznia 2017 Usługi 0
optyk

Wybór okularów rzadko kiedy jest prosty. Problemem jest często to, że okulary które nam się podobają nie za bardzo pasują do naszego kształtu twarzy i głowy, inne zaś nie zmieszczą szkieł tak grubych jak potrzebujemy.

Wizyta u optyka – na co zwracać uwagę?

optykZwykle trzeba przejść niejeden salon optyczny nim uda nam się znaleźć to, czego szukamy. Poradnia okulistyczna nie jest droga, jeśli chodzi o koszt pojedynczej wizyty czy badanie wzroku. Prawdziwe wydatki zaczynają się w momencie, w którym jesteśmy w salonie optycznym i próbujemy znaleźć coś dla siebie. Zwykle optyk znajdujący się w Bydgoszczy zaczyna od okularów w średnich cenach, i obserwuje nasze reakcje na zmieniające się ceny. Jeśli nie mamy nic przeciwko, by oprawki były droższe – prezentuje nam najładniejsze, które na pewno wpadną nam w oko. Jeśli ktoś szuka okularów tylko do jazdy, albo tylko do czytania, to będzie raczej zainteresowany jak najtańszymi oprawkami, wygląd zaś ma drugorzędne znaczenie. Jeśli chodzi zaś o okulary dla dzieci, to najpierw badanie wzroku koniecznie musi przeprowadzić okulista dziecięcy. Oko dorosłego i młodego człowieka nie różni się zbyt bardzo, ale mimo wszystko ważne jest, by nie ryzykować jeśli chodzi o ten jeden, konkretny narząd. Sam gdy chodzę po swoim mieście, Bydgoszczy, zauważam jak stopniowo pogarsza mi się wzrok. Winnych jest wielu – czytanie po ciemku, długie siedzenie w nocy przy komputerze. Wiem, że muszę coś z tym zrobić, ale niespecjalnie mi się chce. Każde badanie wzroku daje mi jednak odrobinę więcej chęci na zmianę, i wiem, że prędzej czy później wezmę się za siebie i zmienię swoje złe nawyki.

Tymczasem lepiej jednak udam się do poradni okulistycznej zrobić kolejne badanie – nigdy nie wiadomo w jakiej kondycji już teraz są nasze oczy, a co dopiero będzie gdy nadal będziemy kontynuować nasze niezdrowe nawyki.