Zakup sklepu motoryzacyjnego

Warto popracować nad przemianą

Zakup sklepu motoryzacyjnego

3 września 2018 Handel Handel i zakupy Sklepy i zakupy Zakupy 0

Dobry pomysł na biznes. Każdy by chciał mieć, bo wiadomo, że to przynosi człowiekowi do kieszeni pewne pieniądze. Niestety czasami tak trudno jest wymyślić coś, co mogłoby spodobać się klienteli. Ja miałem podobnie. Długo myślałem nad tym w co zainwestować swoje pieniądze.

Sklep motoryzacyjny był dla mnie świetną inwestycją

wyposażenie sklepu motoryzacyjnegoPewnego dnia, kiedy jak zwykle rozmyślałem jaki otworzyć biznes – było to nie lada wyzwanie, bowiem chciałem na tym nie tylko zarabiać ale i mieć jakąś przyjemność z tworzenia tego miejsca mój przyjaciel oznajmił mi coś ciekawego. Jego kuzyn musiał szybko wyjechać za granicę – coś wydarzyło się w jego życiu i chciał szybko odsprzedać swój sklep. Handlował on bowiem częściami do motocykli zarówno do klasyków jak i nowych modeli. Co ciekawe miał nawet dojścia do elementów morotynek, którymi jeździli nasi dziadkowe i ojcowie. Pomyślałem, że odkupie od niego ten sklep. Cena była naprawdę atrakcyjna bacząc na to, ze w jego cenę wchodziło całe wyposażenie sklepu motoryzacyjnego. Jako, że ja znałem się na samochodach i były one moją pasją postanowiłem rozszerzyć działalność handlową na auta, jednak na podobnej zasadzie jak mój poprzednik. Chciałem mieć części do samochodów nie tylko najnowszych, ale i klasycznych. Również do tych jeżdżących jeszcze kilkanaście lat temu po naszych drogach – polonezów czy innych fiatów. Wiedziałem, że w mieście jest wielu wielbicieli takich pojazdów i oni byli moją grupą docelową.

Transakcję udało nam się dokonać dosyć szybko, a czas działał tylko na moją korzyść. Mogłem rozejrzeć się za kontaktami i hurtowniami, gdzie części nie były aż taki drogie. Chciałem być konkurencyjny. Na razie idzie mi świetnie. Teraz mam zamiar sprzedawać części do aut i motocykli za pomocą internetu, już pracuję nad stroną.