Zakup łóżka ortopedycznego

Warto popracować nad przemianą

Zakup łóżka ortopedycznego

24 czerwca 2018 Zdrowie i uroda 0

 

Nie ma ludzi, którzy od czasu do czasu na coś nie chorują. Jedni częściej, drudzy rzadziej, ale każdy wie, z czym to się wiąże. Jednak choroby, które trwają krótko, nawet jeśli są intensywne, są zawsze tańsze do wyleczenia niż choroby przewlekłe. Lekarstwa, rehabilitacja i sprzęt są ogromnym obciążeniem dla przewlekle chorego.

Gdzie można uzyskać dofinansowanie do łóżek ortopedycznych?

łóżko ortopedyczneJednym z najdroższych, ale najważniejszych rzeczy, które potrzebuje leżący chory jest łóżko ortopedyczne, lub inaczej nazywane rehabilitacyjne. Ten rodzaj łóżka spotkamy w szpitalach; dostosowany jest do pozycji leżącej chorego i opieki wokół niego. Zaopatrzone jest w wysięgniki, które pomagają się podnieść i barierki, które zapobiegają upadkowi chorego. Z tych właśnie powodów, chory nie powinien leżeć na zwykłym łóżku, choćby miało najlepszy materac. Łóżko ortopedyczne musi być wytrzymałe i dostosowane do warunków. Z tego też powodu sprzęt ten nie jest tani. Jest kilka opcji, które pozwalają na zmniejszenie kosztów. Po pierwsze: refundacja z PCPR lub MOPS-u, po drugie: zakup łóżka używanego, po trzecie: wypożyczenie łóżka. Oczywiście, jeśli kogoś stać i ma ochotę na taki zakup, wybór jest naprawdę duży. Łóżka rehabilitacyjne są łamane i przede wszystkim to je odróżnia od zwykłych łóżek. Ułatwiają zmianę pozycji i podnoszenie kończyn. Czy na łóżku nowym czy używanym – zawsze będzie lepiej niż na zwykłym. Warto wziąć pod uwagę prognozy, ile chory będzie musiał przebywać w pozycji leżącej.

Połamanie kończyn, kończy się pełnym zrostem i powrotem do zdrowia w niedługim czasie. W takim przypadku zakup łóżka ortopedycznego może być nieopłacalny. Jednak, jeśli leżenie może potrwać kilka lat, warto zrobić wszystko, by opieka nad chorym była jak najmniej uciążliwa dla niego i osoby, która będzie się nim zajmowała.