Zadośćuczynienie z OC sprawcy

Warto popracować nad przemianą

Zadośćuczynienie z OC sprawcy

5 czerwca 2018 Prawo 0

 

Bardzo często zdarza się tak, że ubezpieczyciel zaniża wypłatę odszkodowania przez co wielu Polaków decyduję się na walkę w sądach i często wygrywają dużo większe odszkodowania niż proponuje to firma ubezpieczeniowa. Do tej walki możemy włączyć kancelarie odszkodowawcze, które pomogą nam w bardzo trudnych sytuacjach, kiedy nie znamy się na przepisach, a dobrze wiemy że należy nam się większe odszkodowanie.

Czym się różni odszkodowanie od zadośćuczynienia?

odszkodowanie z oc za wypadekMimo iż wiele osób używa tego samego terminu to jednak odszkodowanie jest czymś innym niż zadośćuczynienie. Odszkodowanie z OC za wypadek to rekompensata za wszystkie wyrządzone szkody materialne, czyli takie jak uszkodzenie samochodu, zniszczenie mieszkania czy też kradzież telefonu lub innego mienia. Natomiast w przypadku zadośćuczynienia jest to wypłata odszkodowania za negatywne przeżycia takie jak ból cierpienie oraz utrata zdrowia i przymusowa rezygnacja z dalszych planów życiowych. Na początek oczywiście na miejsce wypadku powinniśmy wezwać odpowiedniego rzeczoznawca szkód, który wyceni spowodowane szkody. Potrzebne nam będą z tego odpowiednie zdjęcia, na których będą widoczne uszkodzenia pojazdu oraz opinia rzeczoznawcy, który oceni wartość szkody, a także oględziny samego pojazdu. Oczywiście w trakcie napraw może dojść do sytuacji, że zakres uszkodzeń będzie większy i naprawa twoja to będzie nas kosztować znacznie więcej, więc wtedy musimy ponownie skontaktować się z ubezpieczycielem.

Zawsze musimy pamiętać, aby przed skontaktowanie się z towarzystwem ubezpieczeniowym nie dokonywać żadnych napraw, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na wysokość odszkodowania, o które się ubiegamy. Odszkodowanie przysługuje także osobie poszkodowanej w wypadku, która jest pasażerem albo kierowcą. Dotyczy to również poszkodowanych osób takich jak piesi czy rowerzyści.