Zabezpieczenie domu przed ptakami

Warto popracować nad przemianą

Zabezpieczenie domu przed ptakami

6 listopada 2017 Usługi 0

 

Większość mieszkańców dużych miast, szczególnie ci, którzy zamieszkują blokowiska, boryka się z problemem wszędobylskich ptaków, które uważają balkony mieszkań za najlepsza możliwe schronienie czy miejsce do gniazdowania. Istnieje wiele metod na pozbycie się z domu niechcianych lokatorów.

Jak pozbyć się ptaków z balkonu

kolce przeciw ptakomGołębie dla większości z nas, nie licząc wielbicieli ptaków, emerytów dokarmiających je w parkach czy hodowców zafascynowanych tym gatunkiem stanowią prawdziwe utrapienie. Bezczelne i wszędobylskie stworzenia w miastach nie boją się ludzi i z wielkim upodobaniem gnieżdżą się w pobliżu naszych domów, a najczęściej bezpośrednio w nich. Wystarczy dłuższa nieobecność w mieszkaniu, na przykład spowodowana kilkutygodniowym urlopem, by gołębie wykorzystały sytuację i zamieszkały na naszym balkonie. Po powrocie możemy się liczyć z koniecznością oczyszczenia go z odchodów, które oprócz nieestetycznego wyglądu są tez źródłem wielu groźnych chorób i stanowią zagrożenie epidemiologiczne. Przekonanie ptaków do trzymania się z dala od naszego mieszkania nie jest jednak łatwe. Przez wielu gołąb bywa nazywany niebezpodstawnie latającym szczurem. Choć można dyskutować na temat jego inteligencji, z pewnością jest podobny do szczura pod względem uporu w zasiedlaniu wybranego przez siebie lokum. Najpowszechniej stosowaną metodą przeciwdziałania temu, by nasz balkon budził zainteresowanie wśród gołębi jest zastosowanie barier utrudniających wygodne lądowanie na balustradzie. Dobrze sprawdzają się w tej roli kolce przeciw ptakom. Chronić przed inwazją gołębi można za ich pomocą również parapety, gzymsy czy szyldy reklamowe.

Gołębie są uciążliwymi i przebiegłymi przeciwnikami, jednak posiadając odpowiedni oręż możemy wygrać walkę z ich inwazją. Właściwe zabezpieczenie miejsc, w których lubią gromadzić się na noc, odpoczywać czy zakładać gniazda pozwoli na uniknięcie niechcianego towarzystwa.