Wzorzysty i elegancki abażur

Warto popracować nad przemianą

Wzorzysty i elegancki abażur

8 czerwca 2018 Dom i wnętrza 0

Abażur to coś, co zdobi lampę. To na niego zwracamy na samym początku uwagę. Niegdyś abażury były bardzo strojne i wzorzyste. Na swych zakończeniach bardzo często miały frędzle, które były dodatkową ich ozdobą. Jak abażury wyglądają dziś?

Lampa z interesującym abażurem

abażury producentObecnie abażury są dużo bardziej stonowane. Nie mają tysiąca barw i wzorów. Raczej utrzymane są w jednym kolorze i zdobi się je przy pomocy prostych wzorów, które nie wypełniają jednak całej powierzchni abażuru. Wciąż jednak możemy natrafić również na takie lampy, które mają bardzo wzorzyste abażury, w stylu retro. Bardzo dobrze się obecnie sprzedają, ponieważ lubimy powracać naszą pamięcią do dawnych czasów. Dziś abażury producent produkuje oczywiście z najlepszych materiałów. Dzięki temu są bardzo solidne i wytrzymałe. Mogą latami stać na półkach i nic się z nimi nie stanie. Czyści się je również w bardzo łatwy sposób. Przez to, że są tak proste, można dotrzeć ściereczką w każde miejsce. Musimy pamiętać o tym, że brudny abażur od razu widać. Gdy lampa go podświetla, tak naprawdę widać każdą drobinkę kurzu. Dlatego utrzymywanie go w należytej czystości jest tak istotne. Dziś takie abażury możemy zakupić praktycznie wszędzie. Istnieją specjalne sklepy, w których są one sprzedawane. Jeśli jednak nie mamy ochoty na zakupy w sklepie stacjonarnym, możemy zajrzeć do internetowego. Tam zazwyczaj mamy bardzo duży wybór i są oferowane świetne ceny. Warto mieć taką lampę z abażurem w swoim domu, by zdobiła nasze pomieszczenia.

Obecnie bardzo cenimy sobie lampy, które są stylizowane na dawne czasy. Lubimy również wygląd tych, które produkuje się dziś. Bez względu na to jaki mamy styl w domu, na pewno zdołamy do niego dobrać lampę. Możemy ją postawić przy łóżku, by w jej świetle czytać książkę.