Wytrzymała wiata garażowa z drewna – wady i zalety drewnianego garażu

Warto popracować nad przemianą

Wytrzymała wiata garażowa z drewna – wady i zalety drewnianego garażu

17 lutego 2017 Budownictwo 0

Drewniane garaże nie są w Polsce poszczególnie popularnym rozwiązaniem, jednak wbrew temu co by się mogło wydawać są one całkiem praktyczne. Co zatem warto wiedzieć o drewnianych garażach i kiedy z takie rozwiązania jakim one są warto skorzystać?

Wytrzymała wiata garażowa z drewna jako praktyczny garaż

wytrzymała wiata garażowa z drewnaWiaty garażowe są zasadniczo dość rzadko stosowane jako garaże samochodowe z racji tego, ze garaże tego typu są zwykle otwarte, a co za tym idzie nie są one tak bezpieczne jak np garaże murowane czy nawet garaże blaszane. Choć po prawdzie możliwe jest także wybudowanie zamkniętego garażu drewnianego to w praktyce jednak zwykle pozostaje się przy wiacie, które jedynie samochód osłania przed działaniem takich czynników jak deszcz śnieg, liście czy promieniowaniem słonecznym. Auta zostawione pod takimi wiatami także mniej się nagrzewają, co jest chyba największą zaletą drewnianych wiat garażowych w porównaniu z innymi rodzajami garaży. Jeżeli chodzi o trwałość takiej wiaty to i ile będzie to wytrzymała wiata garażowa z drewna wykonana z drewna dobrej jakości i odpowiednio zabezpieczona lakierem do drewna, to z powodzeniem może nam służyć przez długie lata. Należy jednak pamiętać o tym, ze o drewniane wiaty jak i wszystkie obiekty wykonane z drewna należy odpowiednio dbać, a co za tym idzie konieczne jest regularne oczyszczanie i konserwowanie ich powierzchni. W praktyce jednak nie jest to wcale tak bardzo uciążliwe jak można by się tego spodziewać.

Wytrzymała wiata garażowa z drewna może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przydomowy garaż i choć w praktyce rozwiązanie to wykorzystuje się w przypadku dodatkowych garaży przeznaczonych dla gości to także z podwodziem sprawdzi się no jako główny garaż. Jeżeli murowany czy blaszany garaż nie jest tym czego szukamy to warto pomyśleć o garażu drewnianym, rozwiązanie to ma naprawdę sporo zalet i warto chociaż wziąć je pod uwagę.