Wyposażenie pracowni przyrodniczych

Warto popracować nad przemianą

Wyposażenie pracowni przyrodniczych

30 sierpnia 2020 Kursy i szkolenia 0

Pierwszym etapem edukacji w Polsce są szkoły podstawowe. Tam zdobywamy podstawową wiedzę z każdego z przedmiotów. Jednym z takich przedmiotów jest przyroda, nauczana od klasy czwartej. W jej skład wchodzą zagadnienia z geografii, chemii, biologii i fizyki, dlatego też taka pracowania przyrodnicza powinna być odpowiednio wyposażona.

Sale przyrodnicze w Szczecinie

pracownie przyrodnicze szczecinPrzyroda jest jednym z trudniejszych przedmiotów nauczanych w szkole. Ważne jest aby sala była dobrze wyposażona. Pracownie przyrodnicze Szczecin to doskonały przykład jak taka sala powinna wyglądać. W sali przyrodniczej powinny znaleźć się mapy, atlasy geograficzne oraz globusy, z których uczniowie będą korzystać podczas tematów związanych z geografią. Gdy tematy lekcji dotyczą biologii, warto korzystać z atlasów roślin i zwierząt. Podczas nauki zagadnień z chemii i fizyki, warto skorzystać ze sprzętu do doświadczeń. Wtedy uczniowie bardziej zainteresują się danych zagadnieniem i będą bardziej skupieni na lekcjach. Sale powinny być także odpowiednio udekorowane. W sali przyrodniczej znaleźć mogą się na ścianach podobizny zwierząt, a na parapetach stać wiele kwiatów. Na lekcjach przyrody poznajemy też nazwy kości, a pomóc w ich zapamiętaniu może sztuczny szkielet na wieszaku. W sali nie może zabraknąć także rzutnika oraz projektora, aby nauczyciel mógł korzystać z multimedialnych pomocy dydaktycznych a uczniowie mogli przygotowywać prezentacje na różne tematy przyrodnicze.

W tak przygotowanej pracowni przyrodniczej uczniowie z chęcią będą słuchać nauczyciela, ponieważ zainteresują się otaczającą ich przyrodą. W nauczaniu bardzo ważne jest zachęcenie uczniów do nauki danego przedmiotu. Najlepiej jest ich zachęcić poprzez dobrze wyposażona sale, w której mają spędzić 45 minut trwania lekcji.