Wymieniłam drzwi zewnętrzne w domu

Warto popracować nad przemianą

Wymieniłam drzwi zewnętrzne w domu

6 stycznia 2017 Budownictwo 0

 Mój dom nadawał się już od dawna do remontu. Niby nie wyglądał najgorzej, jednak wymagał odświeżenia. Zaczęłam pracować nad tym, co jest dla mnie najważniejsze, żeby przygotować sobie dobry plan działania.

Drzwi zewnętrzne w nowej odsłonie

doskonale wykonane drzwi zewnętrzne z Bielska BiałejNa początek zabrałam się za drzwi. Te w środku nie wyglądały tak źle, ale te zewnętrzne to była tragedia. Chciałam mieć doskonale wykonane drzwi zewnętrzne z Bielska Białej. Dzięki temu mój dom zyskałby na wyglądzie. W końcu drzwi to jest coś, co widać od razu. Szukałam dobrej oferty na takie drzwi. Interesowały mnie tylko drzwi drewniane, bo dom był utrzymany w stylu rustykalnym, a metalowe by zdecydowanie nie pasowały. Przeglądałam oferty sklepów internetowych, bo nie miałam czasu na chodzenie po marketach. Jednak jak się okazało bez tego by nie mogło się obejść. Transport takich drzwi był bardzo drogi i nie opłacało mi się to. Taniej wyjdzie pojechanie samochodem do sklepu i samodzielnie przywiezienie. Niby bardziej problematyczne, ale tańsze rozwiązanie. W końcu po naradach z mężem doszliśmy do wniosku, ze wybierzemy takie drzwi, przez które widać kto stoi na zewnątrz, jednak z zewnątrz nie widać niczego w środku. To mi się najbardziej podobało. Do tego też warto wspomnieć o ładnych klamkach, metalowych, postarzanych, dzięki czemu całe drzwi bardziej pasowały do naszego domu, niż stare. Ich montaż również nie był zbyt trudny. Zawiasy zostały takie jakie były, więc trzeba było tylko zdjąć stare drzwi i założyć nowe, bez żadnych poprawek na futrynie. To mnie ucieszyło, bo się bałam, że trzeba będzie coś poprawiać.

Przynajmniej czegoś nie trzeba remontować, a drzwi mają takie same wymiary jak poprzednie. To bardzo ułatwia wszelkie prace. Mam nadzieję, ze takie drzwi będę mi długo służyć.