Wybór odpowiedniego mieszkania

Warto popracować nad przemianą

Wybór odpowiedniego mieszkania

8 lutego 2017 Dom i wnętrza 0

W końcu postanowiłam się przeprowadzić od swoich rodziców i postanowiłam zamieszkać na swoim. Już najwyższy czas. W tym roku skończyłam studia zaoczne i mam naprawdę dobrą pracę. Chciałabym mieszkać w Bydgoszczy jak do tej pory, nie chcę zmieniać miejsca zamieszkania pod kątem miasta.

Mieszkania na własność

mieszkaniaNadal chce mieć przecież kontakt z moją rodziną. Nie mogłabym bez nich żyć, a jeszcze mam tu tyle przyjaciół, że nie mam mowy o wyprowadzce do innego miasta. Podczas studiów mieszkałam u rodziców. Wiecie jak to jest. Podczas studiów i jeszcze jednocześnie pracując dobrze było mieszkać z rodzicami, ale teraz jak mam już tylko pracę, to mogę iść na swoje. Na pewno nie myślę o domku jednorodzinnym, czy nawet bliźniaczym. Po pierwsze nie stać mnie taki luksus, jak na razie, a po drugie dom byłby dla mnie zbyt duży jak na jedną osobę. Sami powiedźcie, czy nie mam racji? Myślę, że mieszkanie trzypokojowe będzie dla mnie w sam raz. Przestronne czteropokojowe mieszkania w Bydgoszczy są teraz takie drogie, więc nie mam mowy jak na razie o zakupie jakiegoś na własność raczej wynajmę coś sobie. Nie chce też brać żadnych kredytów, nie warto. A więc moje wymarzone mieszkanko musiałoby mieć jak już wcześniej wspomniałam trzy pokoje. Jeden przeznaczę na salon, drugi na swoją sypialnie, a nad trzecim to się jeszcze zastanawiam, czy czasami nie zrobić sobie gabinetu do pracy, czy tez może poświęcić ten pokój na swoją osobista garderobę. To był by dobry pomysł. Ale jeszcze nad tym sobie pomyślę.

Oczywiście musiałaby być kuchnia oraz najlepiej by była zamknięta bez takiej otwartej przestrzeni na inny pokój, jak to teraz bywa, że kuchnia jest połączona z salonem oraz tak dalej. Łazienka koniecznie musi być z WC nie wchodzi w grę osobne pomieszczenia na łazienkę i WC. Chyba coś znajdę w tym guście.