Wpływ paszowozów na mleczność krów

Warto popracować nad przemianą

Wpływ paszowozów na mleczność krów

17 kwietnia 2017 Rolnictwo 0

Dziś trochę o inwestycji w wozy paszowe, korzyściach i zaletach takiego wyboru. Choć czasami trudno pogodzić się z tym jak bardzo zmienia się i rozwija otaczający nas świat, to prawdą jest, że chcąc utrzymać wysoki poziom w jakiejkolwiek dziedzinie i gałęzi biznesu musi iść z duchem czasu i być na bieżąco. Obecnie maszyny zastępują nas w wielu sprawach, jednych to martwi innym daje możliwości, wykorzystania cennego czasu, który dzięki korzystaniu z tych maszyn zyskujemy. Tyle słowem wstępu, przechodzimy do wozów paszowych i ich zalet!

Mleczność bydła, a korzystanie z paszowozów

pojemne wozy paszowePierwszą zaletą, którą reprezentują pojemne wozy paszowe to wzrost mleczności bydła. To niesamowite ale tak właśnie jest, dzięki stosowaniu tych maszyn, krowy produkują znacznie więcej mleka. Zakup takiej maszyny to jasna sprawa spora inwestycja, jednak opłacalna. Dzięki niej koszty produkcji mleka ulegają zmniejszeniu, więc z całą pewnością warto. Kolejną zaletą jest czas o którym wspomniałam we wstępie, dzięki paszowozom zmniejsza się czas, który musimy przeznaczyć na wykonanie danych czynności, ponieważ maszyna zrobi je za nas. Statystyki i przeliczenia są imponujące, mówi się bowiem, że dzięki korzystaniu z wozów paszowych, przy dużej hodowli możemy podnieść produkcję mleka do 60 tysięcy litrów w ciągu roku. To niesamowity wynik, inwestycja więc szybko się zwróci i zaczniemy po prostu zarabiać. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty koniecznie sprawdźcie z jakich materiałów wykonane są elementy służące rozdrabnianiu siana i kiszonki, wybierajcie te stworzone z najlepszych materiałów, abyście mogli się nimi cieszyć przez długi czas.

Wozy paszowe są naprawdę świetnym wyborem zarówno dla mniejszych i większych gospodarstw. Wybierając własny paszowóz bądźcie ostrożni i dokładnie zapoznajcie producenta, któremu chcecie zaufać. Może znacie kogoś kto może pomóc Wam dokonać wyboru? Może ktoś poleci Wam sprawdzony paszowóz? Nie bójcie się pytać i prosić o  pomoc.