Wizyta u neurochirurga – wybór gabinetu neurochirurgicznego

Warto popracować nad przemianą

Wizyta u neurochirurga – wybór gabinetu neurochirurgicznego

20 lutego 2017 Zdrowie i uroda 0

Z problemami neurologicznymi zazwyczaj trafiamy najpierw do neurologa. Oczywiście na wizytę u neurologa trzeba trochę poczekać – zwłaszcza u dobrego specjalisty. Czasem jednak zdarza się tak, że neurolog nie jest w stanie zaradzić naszym problemom.

Leczenie neurochirurgiczne – operacje na układzie nerwowym

neurochirurg w Bydgoszczy przyjmujący prywatniePo wykonaniu specjalistycznych badań tj. np. tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny okazuje się, że rehabilitacja ani leki w danym przypadku nie pomogą. Wtedy neurolog kieruje nas zazwyczaj do specjalisty w zakresie chirurgii neurologicznej, czyli neurochirurga. Kolejki do dobrych neurochirurgów są spore, a co więcej – za wizytę prywatną najczęściej trzeba dużo zapłacić. Neurochirurg wykonuje skomplikowane operacje na układzie nerwowym. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o operacje na mózgu, czyli na otwartej czaszce, ale również operacje dotyczące kręgosłupa (rdzenia kręgowego), nerwów obwodowych i nie tylko. Jeśli dojdzie np. do przepukliny Hansena związanej z uwolnieniem jądra miażdżystego z dysku okalającego rdzeń kręgowy, wtedy również musi zadziałać neurochirurg. Takie operacje są trudne, ale są czasem jedynym rozwiązaniem, by uwolnić pacjenta od ciągłego bólu. Bóle nerwowe mogą promieniować w różne miejsca. Oczywiście neurochirurg w Bydgoszczy przyjmujący prywatnie zajmie się nie tylko zleceniem odpowiednich badań diagnostycznych, ale też umówi się z pacjentem na operację. Bardzo skomplikowane są operacje na mózgu, czyli z otwarciem czaszki. Takie operacje wykonuje się w przypadku operacyjnych guzów mózgu, czyli takich guzów, które mogą zostać wycięte bez znacznego uszczerbku na zdrowiu pacjenta.

Zawsze jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem. Właśnie dlatego dobrze jest wybierać najlepszych specjalistów w tej dziedzinie, nawet jeśli leczenie miałoby być wtedy kosztowne.