Ubezpieczenie wynajmowanego auta na wypadek kradzieży

Warto popracować nad przemianą

Ubezpieczenie wynajmowanego auta na wypadek kradzieży

30 lipca 2017 Motoryzacja 0

Jeśli decydujemy się na długoterminowy wynajem samochodu osobowego, musimy pamiętać o tym, że o taki samochód trzeba dbać. Zdarzają się sytuacje losowe jak np. kradzież wynajętego samochodu. Za takie zdarzenia nie odpowiada wypożyczalnia, ale właśnie klient.

Przekroczenie kilometrówki w samochodach wynajmowanych na dłuższy czas

Wynajem samochodów gdyniaTo on poniesie koszty kradzieży. Comiesięczna opłata za samochód będzie oczywiście nadal naliczana, ale po uzyskaniu przez wypożyczalnię odszkodowania za kradzież samochodu, opłaty te zostaną jak najszybciej rozliczone z klientem. Na szczęście większość wypożyczalni daje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wypadek kradzieży samochodu. Warto zakupić takie ubezpieczenie, bo jak wiadomo, wypadki chodzą po ludziach. W takiej sytuacji podpisuje się stosowne umowy z wypożyczalnią. Wynajem samochodów gdynia – niezależnie od tego czy jest to wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy – podlega tzw. kilometrówce. W umowie oczywiście jest zapisane, ile kilometrów można wykonywać danym samochodem codziennie. Jeśli kilometrówka zostanie przekroczona, klient ponosi dodatkowe opłaty. Oczywiście to zwiększa koszty wypożyczenia. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad tym, jaka kilometrówka jest nam potrzebna (zwłaszcza jeśli samochód będzie wykorzystywany na potrzeby przedsiębiorstwa). Zawsze lepiej ustalać nieco większą kilometrówkę – chyba, że jest ona narzucana z góry przez wypożyczalnię dla danego modelu samochodu.

Jeśli klient przekroczy limit kilometrów, to koszty serwisowania i naprawy samochodu osobowego spadają na niego. Klient zapłaci również za skrócenie czasu wynajmu (czyli umowy), ale też za zmianę samochodu (jeśli takie zapisy występują w umowie wynajmu samochodu). Zainteresowani wynajmem samochodu na dłuższy okres czasu muszą rozważyć dokładnie własne możliwości i potrzeby.