Typy filtrów – filtry kompaktowe

Warto popracować nad przemianą

Typy filtrów – filtry kompaktowe

28 września 2018 Przemysł 0

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia definicji filtrów kompaktowych i podziałów filtrów, warto na sam początek przedstawić oraz wytłumaczyć czym w ogóle jest filtr powietrza. Według jednej z definicji filtr powietrze to takie urządzenie, które zostało opracowane w celu filtracji powietrza lub też gazu.

Charakterystyka filtrów kompaktowych

filtry kompaktoweDzięki mechanizmowi filtracji separuje konkretne cząsteczki stałe, takie jak pył z powietrza, a następnie zatrzymuje je. Dzięki temu niepożądane elementy w powietrzu są eliminowane, a samo powietrze staje się czystsze. Tyle tytułem wstępu. W przeciągu lat zdążyło się wykształci wiele rodzai filtrów. Klasyfikacja jest naprawdę ogromna. Podział filtrów tak naprawdę zależy od wielu czynników, nie ma jednego uniwersalnego podziału. Możemy między innymi wyróżnić filtry ze względu na zastosowane lub też na ich skuteczność. Dzisiaj zajmiemy się klasyfikacji filtrów powietrza ze względu na budowę. Niegdyś ta kategoria nie była tak rozbudowana, ale ze względu na rosnące zapotrzebowanie w różnych branżach, wykształciło się wiele typów filtrów, każdy z nich jest zbudowany inaczej. Można więc wyszczególnić następujące typy: filtry kompaktowe, filtry kieszeniowe, filtry kasetowe oraz filtry typu V. Jednymi z najpopularniejszych typów są właśnie filtry kompaktowe. Wielu producentów oferuje różne rodzaje tych filtrów, dostępne są m.in. filtry, których ramki wykonane są z metalu lub też z plastiku. Wybór zależy także od przeznaczenia. Czym się charakteryzuje ten konkretny typ filtrów powietrza? 

Filtry kompaktowe są przede wszystkim cenione za swoją wysoką pojemność oraz stosunkowo długi czas przydatności. Ponadto wielu użytkowników ceni je za dużą przydatność oraz skuteczność. Filtry kompaktowe słynną ze swojej niezawodności.