Terapia pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną

Warto popracować nad przemianą

Terapia pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną

12 września 2020 Zdrowie i uroda 0

Zdolność rozumienia i porządkowania bodźców oraz informacji, jakie dostarczane są z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły, to integracja sensoryczna. Dzięki tej umiejętności młody człowiek może zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje otaczający świat. W sytuacjach, kiedy zaburzony zostaje proces integracji sensorycznej, pojawiają się problemy z nauką, zachowaniem, koncentracją.

Specjaliści pomagają w zaburzeniach integracji sensorycznej

integracja sensoryczna rzeszówKiedy rodzice są zaniepokojeni zachowaniami dziecka, konieczna okazuje się wizyta u specjalisty. Dzięki odpowiedniej terapii oraz ćwiczeniom można pomóc dziecku. Niezwykle ważne są właściwe działania w sytuacji, kiedy zaburzona zostaje integracja sensoryczna Rzeszów jest miastem, gdzie młodzi ludzie mogą skorzystać z odpowiednich działań, które skutecznie likwidują zaburzenia sensoryczne. Niepokojące objawy to nadwrażliwość na bodźce, które skutkuje unikaniem fizycznej bliskości i dotyku, niewłaściwa reakcja na głośne dźwięki. Zaburzenie to może objawiać się także zbyt małą wrażliwością na bodźce, dziecko nie zauważa ran i zadrapań, lubi być mocno przytulanie, poszukuje głośnych dźwięków. Dzieci z zaburzeniami integracji mają problemy z równowagą, często są agresywne, są w nieustannym ruchu, występuje u nich opóźnienie w rozwoju zdolności ruchowych. W sytuacji, kiedy zaburzony zostaje proces, dzięki któremu mózg organizuje docierające do niego informacje, jakie płyną z ciała i środowiska, konieczne jest odpowiednie działanie.

Terapia jest niezbędna, by poprawić funkcjonowanie młodego człowieka. Zaburzenia takie objawiają się w różny sposób, dlatego ważne jest, by dokładnie obserwować swoją pociechę. Terapia opiera się na zabawie, a ćwiczenia dostosowane są do wieku dziecka. Używane są różnego rodzaju sprzęty, huśtawki, deskorolki, hamaki. Dzięki odpowiednim działaniom usprawnione zostają procesy nerwowe, zlikwidowane trudności, które uniemożliwiają zdobycie niezbędnych umiejętności.