Tania sklejka i sposoby obróbki laserowej

Warto popracować nad przemianą

Tania sklejka i sposoby obróbki laserowej

29 grudnia 2017 Usługi 0

Drewniana sklejka to materiał, który ma wszechstronne zastosowanie w stolarstwie. Mało osób wie, że ze sklejki powstało 90 procent mebli oferowanych w sklepach meblarskich. Jest tak ze względu na niską cenę i dużo możliwości obróbki. Zaletą jest też wytrzymałość i niska waga. Warto przybliżyć ten materiał oraz najnowocześniejsze techniki obróbki. Dobrze jest znać otaczającą nas rzeczywistość, w tym przypadku umeblowanie domów i mieszkań.

Cechy sklejki oraz obróbki laserowej

niedrogie cięcie sklejki laseremSklejka jest bardzo tanim materiałem. Jest tak ponieważ wykorzystuje się do jej produkcji zmielone kawałki drewna, które nie nadają się już do produkcji mebli ze względu na niewielkie rozmiary. Mimo to mowa tutaj o wysokogatunkowym drewnie. Innym czynnikiem sprawiającym, że sklejka jest tania są sposoby cięcia. Ostatnio najczęściej wykorzystuje się niedrogie cięcie sklejki laserem. Dzięki temu można w krótkim czasie pociąć duże fragmenty płyt sklejkowych. A jakie cechy ma ten materiał? Przede wszystkim jest wytrzymały. Nieraz meble wytrzymują nawet 15 lat, mimo, że pochodzą z hipermarketów budowlanych. Dzieje się tak ponieważ drewno ma bardzo zwartą strukturę. Oprócz tego dużym plusem jest waga. Meble wykonane z całych desek są o wiele cięższe. Do tego dochodzi większa warstwa lakieru – meble sklejkowe tego nie wymagają. Mówi się, że drewno nie jest zbyt ekologicznym rozwiązaniem w meblarstwie. Każdy, kto ma proekologiczny sposób myślenia może bez wyrzutów sumienia zakupić umeblowanie swojego domu.

Nowoczesne rozwiązania w stolarstwie sprawiają, że wyroby są o wiele lepsze jakościowo, a w dodatku ich cena jest niższa. Dlatego niezbędna jest wiedza na temat materiałów. Informacji na ten temat jest dużo w Internecie. Posiadając je można wybrać takie meble, które nie będą dużo kosztować, a zarazem ich wygląd będzie bardzo ciekawy.