Tablica edukacyjna dla najmłodszych

Warto popracować nad przemianą

Tablica edukacyjna dla najmłodszych

1 listopada 2018 Usługi 0

Mózg małego dziecka od urodzenia rozwija się w niesamowitym tempie. Maluch każdego dnia uczy się nowych rzeczy, dlatego tak ważna jest codzienna stymulacja. Możemy to robić na wiele sposobów, dostosowanych do jego wieku i możliwości.

Jak wyglądają tablice edukacyjne?  

tablica edukacyjna dla dzieciZabawki, którymi bawi się nasze dziecko, muszą być przede wszystkim bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka. Dopóki dziecko nie będzie samodzielnie chodziło, dopóty tablica edukacyjna dla dzieci nie będzie dla niego odpowiednią rozrywką. Jest ich wiele modeli, ale na szczególną uwagę, zasługują te wykonane z miękkiego korka, do którego przy pomocy specjalnych spinaczy, przypina się kolorowe elementy dołączone do tablicy. Mogą to być literki, cyferki, plastikowy zegar ze wskazówkami, albo owoce, czy warzywa do zabawy. Innym rodzajem tablic edukacyjnych, są te wykonane ze specjalnego tworzywa, na którym dziecko może pisać i rysować załączonymi pisakami. Popularne w sprzedaży są też tablice na magnes, które są ustawione na drewnianym stelażu i przypominają te, które dzieci spotykają w szkole. Niektóre modele możemy ustawić pionowo, aby dziecko mogło się nią bawić w pozycji stojącej, albo leżącą na płasko. Każda tablica będzie dobrym pomysłem, od warunkiem, że dziecko będzie nią zainteresowane i będzie się chciało nią bawić. Dzieci uczą się rzez zabawę, więc powinny mieć jej jak najwięcej zapewnionej pod różnymi postaciami. Na rynku są dostępne tablice w różnych rozmiarach i kształtach, tak aby każdy rodzic znalazł idealny model.

Tablica może naszemu maluchowi posłużyć do nauki literek i cyferek, a w późniejszym etapie, do nauki czytania. Starsze dzieci chętnie na niej rysują, gdyż daje ona możliwość robienia tego w innej pozycji niż dotychczas, czyli na siedząco przy stole.