Szafa lekarska i jej zastosowanie

Warto popracować nad przemianą

Szafa lekarska i jej zastosowanie

10 czerwca 2020 Zabezpieczenia 0

Ostatnimi czasy pojawiła się moda na odrestaurowywanie starych szaf lekarskich, a nawet produkowanie nowych wzorując się na ówczesnych modelach, a następnie umieszczanie ich w salonach, jadalniach czy innych pomieszczeniach. Taka szafa lekarska może być miejscem dosłownie na wszystko, od talerzy po książki. Jednak taki mebel, jednak w  nieco mniejszym rozmiarze może nam służyć również jako szafka do przechowywania leków, zwłaszcza jeśli mamy ich w domu sporo, a chcemy w ciekawy sposób urządzić łazienkę.

O szafce lekarskiej w łazience lub kuchni

szafa lekarska metalowaW niektórych domach leków nie brakuje, szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci. Tam musimy mieć zawsze pod ręką podstawowe leki, na przykład przeciwgorączkowe, ale nie tylko. Zazwyczaj leki chowa się w szafkach w kuchni lub w łazience, tak, by dzieciom trudno było do nich dosięgnąć. Jednak czasem te koszyczki z lekami zajmują dużo miejsca. Dlatego wiele osób, które również cenią sobie stylowe i oryginalne aranżacje wnętrz, inwestują w mebel, jakim jest szafa lekarska metalowa. Jeśli mamy dużą kuchnię lub łazienkę a do tego jest ona urządzona w stylu nieco rustykalnym, na przykład znajdują się tam meble z postarzanego drewna, taka szafa sprawdzi się idealnie. Większość z nich wykonana jest z metalu, jednak można również znaleźć modele z drewna. W sklepach znajdziemy nowe egzemplarze, jednak świetną opcją będzie również zakup starej szafki i odrestaurowanie jej.

Jak widać, taka szafa lekarska to może być również świetne miejsce na przechowywanie leków, jak i innych rzeczy niezbędnych w kuchni czy łazience. Jeśli zdecydujemy się na taką szafę w kuchni, leki możemy poukładać na najwyższych półkach, a na niższych inne estetyczne akcesoria przydatne w kuchni. Jeśli mamy dzieci, dobrze jest kupić szafkę na klucz.