Stosowanie silników w urządzeniach

Warto popracować nad przemianą

Stosowanie silników w urządzeniach

26 października 2018 Przemysł 0

W wielu przedsiębiorstwach istnieją na stanie urządzenia, których działanie wymaga silników elektrycznych. Montuje się je w zależności od wymagań danego urządzenia. Silnik elektryczny jest produkowany w różnych mocach, od 0,06 KW, nawet do 900 KW. W ten sposób może być używany w wielu urządzeniach.

Zakup odpowiedniego silnika do urządzeń przemysłowych

silniki ac motorenNajlepszymi silnikami, są wciąż bardzo popularne silniki trójfazowe, asynchroniczne o niskim napięciu. Mogą pracować wespół ze wszystkimi urządzeniami przemysłowymi, jak, np. dmuchawy, kompresory, pompy, czy prasy. Np. silniki ac motoren są dostępne w wykonaniu łapowym, kołnierzowym, łapowo – kołnierzowym. Montowane są w obudowach aluminiowych, lub żeliwnych. Mogą posiadać od 2, do 8 biegunów, o mocy nawet do 900 KW. Oczywiście, produkowane są z doskonałym stopniem ochrony IP 55, w/g PN. Łożyska, jakie się w nich montuje, są wysokiej jakości i mogą pracować w temperaturze od – 200 stopni, do + 400 stopni Celsjusza i to na wysokości nawet tysiąca metrów nad poziomem morza. Można także zamontować obok nich dodatkowe chłodzenie, które często przydaje się w trudnych pracach oraz w urządzeniach wymagających dużych mocy. Jest kilka rodzajów tego typu silników. Są to silniki wysokiej sprawności, silniki progresywne, standardowe oraz silniki z certyfikatem, np w wykonaniu morskim i przeciwwybuchowe. Przedsiębiorcy dobrze znają tego typu urządzenia i chętnie je kupują. Przez to utrzymanie ruchu w firmie jest łatwiejsze. 

Maszyny przemysłowe działają jedynie dzięki silnikom elektrycznym różnego rodzaju. To podstawowy napęd i raczej nie prędko się to zmieni. Dlatego warto kupować wysokiej jakości silniki np. trójfazowe asynchroniczne o niskim napięciu. Dzięki temu koszty energii będą mniejsze.