Stoliki w przedszkolu

Warto popracować nad przemianą

Stoliki w przedszkolu

8 czerwca 2017 Dom i wnętrza 0

Jakie powinny być stoliki w przedszkolach? Na to pytanie każdy może odpowiedzieć krótko: „małe”. No tak, stoliki w przedszkolach powinny być dopasowane do wzrostu ich użytkowników, aby ci ostatni nie zrobili sobie krzywdy, wspinając się na stołki, lub uderzając brodą w blaty stołów. Ale nie tylko wielkość stolików jest ważna.

Kolorowe barwy w przedszkolach, to podstawa

kolorowy stolik przedszkolnyPrzedszkole bezbarwne nie miałoby prawa bytu. Prawdopodobnie, żaden rodzić nie zostawiłby dziecka w takim przedszkolu. Dlaczego? Bo szarość to smutek. Szarość wpływa ujemnie na nastrój i zachowanie człowieka przebywającego w zamknięciu przez kilka godzin. Także małego człowieka, a może przede wszystkim małego człowieka. Dzieci są bardzo wrażliwe na otoczenie, szczególnie na jego barwy. To dlatego przedszkola są malowane na przyjazne i kolorowe barwy. Także prawdopodobnie dlatego kolorowy stolik przedszkolny jest priorytetem umeblowania pomieszczeń w przedszkolach. Nie tylko stoliki są kolorowe. To samo robi się z innymi meblami przeznaczonymi dla przedszkoli. Są one barwne, mają wymalowane bajkowe postaci i ogólnie sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. I o to chodzi. Aby małe dzieci były zadowolone i przyjaźnie nastawione, maluje się przyjazne barwy, oraz wzory na meblach używanych w przedszkolach. Także farby stosowane do malowania takich mebli, muszą posiadać atesty i być przeznaczone do kontaktu z małymi dziećmi. Nie zapominajmy, że mały człowiek często poznaje świat za pomocą swojego języka.

Małe dzieci często biorą do buzi rzeczy im nie znane, aby sprawdzić jak one smakują. Tak samo może się dziać z meblami w przedszkolu. Więc w każdym przedszkolu priorytetem jest malowanie takich mebli farbami, które nie zaszkodzą małym odkrywcom i nie przyprawią ich o np. ból brzuszka.