Sprzęt do nordic walking

Warto popracować nad przemianą

Sprzęt do nordic walking

1 września 2019 Sport 0

Nording walking jest bardzo popularną formą rekreacji w dzisiejszych czasach. Ten rodzaj aktywności fizycznej polecany jest zarówno dla młodych osób, które pragną poprawić swoją kondycje fizyczną jak również seniorom, głównie dlatego, że ta forma marszu nie obciąża zbytnio stawów  i nie jest za bardzo forsująca. Warto pamiętać jednak, że do tej dyscypliny konieczny jest zakup niektórych akcesoriów. 

Czy potrzebujesz bucików do kijków nordic?

buciki do kijkówWygodne obuwie i dobrze dopasowane kijki to podstawa. Decydując się na zakup kijków warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę ale również na ich rodzaj. Należy sprawdzić czy są wystarczająco lekkie,  czy są dobrze dobrane do naszego wzrostu i przede wszystkim czy są na tyle solidne aby służyły nam przez długi czas. W profesjonalnym sklepie na pewno znajdzie się personel, który umiejętnie pomoże nam dobrać odpowiednie kije. Bardzo często kupując ten produkt w komplecie dołączone są buciki do kijków. Są to niewielkie nakładki zakładane na kije, które zabezpieczają je przed nadmiernym ścieraniem, zwłaszcza gdy naszym miejscem spacerów nie jest las a raczej twarde drogi w mieście. Jeśli takich bucików nie ma w zestawie opłaca się je dokupić. Jest to niewielki wydatek a są naprawdę przydatne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nakładek ale na początek warto wybrać te uniwersalne, pasują do większości kijów dostępnych na rynku a przy tym można dostać je w wielu wersjach kolorystycznych.

Marsz z kijkami to sport, który nie wymaga jakiś większych nakładów finansowych. W sklepach mamy dostępne setki akcesoriów ale w istocie potrzebujemy tylko kijków i może jedynie bucików, które pomogą nam zabezpieczyć je przed nadmiernym ścieraniem. Nording walking to świetny sposób na spędzenie aktywnie czasu wolnego a co za tym idzie na  poprawienie swojej kondycji i sylwetki.