Solidne wersje wiatrówek

Warto popracować nad przemianą

Solidne wersje wiatrówek

6 stycznia 2021 Handel 0

Posiadanie broni w naszym kraju jest zabronione. Niemniej jednak można radzić sobie inaczej. Fani militariów mogą mieć namiastkę broni dzięki wiatrówkom. Takie urządzenia są w stanie wiernie naśladować broń. Są nawet dostępne takie wersje wiatrówek, które są bardzo dokładną imitacją broni długiej. Warto wiedzieć czym się kierować przy zakupie wiatrówki. 

Mocna broń pneumatyczna 

wiatrówkaW naszym kraju prawo pozwala na posiadanie broni pneumatycznej o mocy, która nie przekracza 17J. Wiatrówki o takie mocy są już dość mocne. Posiadanie takiej wiatrówki może dać już mnóstwo frajdy. Wiatrówka jaką możemy zakupić to albo broń sportowa krótka albo długa. Póki co bardziej popularne są oczywiście wiatrówki długie. Takie urządzenia też się dzielą. Podział w tym wypadku wynika ze sposobu ładowania wiatrówki. Można spotykać wiatrówki łamane, z naciągiem dolnym lub też mniej popularne wiatrówki z naciągiem bocznym. Za najbardziej praktyczne i wygodne w użytkowaniu uznaje się wiatrówki z naciągiem dolnym. W takich broniach nie zachodzi też ryzyko uszkodzenia lufy jak to zdarza się przy wiatrówkach łamanych. W wersjach łamanych po jakimś czasie może dochodzić do wyginania lufy wiatrówki lub też może ulegać uszkodzeniu zawias odpowiadający właśnie za łamanie wiatrówki. Broń pneumatyczna ładowana jest pociskami ołowianymi lub stalowymi. 

Większość osób do strzelania z wiatrówek używa śrutu ołowianego ze względu na jego wagę. Takie rodzaje amunicji pozwalają na oddawanie strzałów na bardzo dużą odległość. W przypadku wiatrówek krótkich jest tak, że za oddawanie strzałów odpowiada mały wymienny zbiorniczek z dwutlenkiem węgla w stężonej postaci. Sprężony gaz pozwala na wyrzucanie pocisku z bardzo dużą prędkością przez co strzelanie daje mnóstwo frajdy.