Solidna zapora drogowa

Warto popracować nad przemianą

Solidna zapora drogowa

16 sierpnia 2018 Budownictwo 0

 

Po skończeniu budowy, pozostało nam bardzo dużo betonowych płyt, z którymi nic nie dało się zrobić, bo nie było niczego, do czego by mogły zostać wykorzystane. Przez jakiś czas chcieliśmy zwyczajnie pozostawić je by zwyczajnie się rozsypały, bo nie było na ich składowanie miejsca. Problem rozwiązał się sam, gdyż pewnego dnia zgłosił się do nas producent zabezpieczeń drogowych.

Betonowe zapory drogowe

Zapory antyterrorystyczneJak się okazało, owe betonowe płyty nadawały się idealnie na przerobienie na drogowe zapory antyterrorystyczne. Jak producent wyjaśniał, zapory były właśnie zbrojonymi betonowymi płytami dużej grubości, dokładnie takimi jak mieliśmy na stanie, dodatkowo wzmocnionymi solidną podstawą, dzięki której nie były podatne na przewrócenie, nawet pod wpływem uderzenia samochodu. Wykonanie takich zapór opłacało się o wiele bardziej niż robienie ich od podstaw, więc producent, by zaoszczędzić koszty, skupywał właśnie takie płyty w hurtowych ilościach. Postanowiliśmy więc skorzystać z okazji i wyposażyć nowo powstały obiekt w takie właśnie zapory, które w zamian za dużą ilość płyt, producent zobowiązał się nam dostarczyć i odpowiednio zamontować. Koszt takiej wymiany był praktycznie zerowy, gdyż za pięć płyt otrzymaliśmy jedną zaporę, a końcowa ich ilość wystarczała by wykonawcy planu ochrony mogli spokojnie zabezpieczyć podjazd wedle wcześniejszego planu, a także pozostawić kilka zapór w magazynie w razie potrzeby.

Wymiana taka była idealnym sposobem na zutylizowanie niepotrzebnych płyt, gdyż nie dość że udało nam się pozbyć niepotrzebnego materiału, to jeszcze zyskaliśmy świetne zabezpieczenia praktycznie w cenie materiału. Nawiązaliśmy więc stałą współpracę z owym producentem, sprzedając mu nadwyżkowe płyty pozostałe po zakończonych budowach.