Skutki sprzeciwu od nakazu zapłaty

Warto popracować nad przemianą

Skutki sprzeciwu od nakazu zapłaty

28 czerwca 2017 Finanse 0

Muszę przyznać, że gdy otrzymałam informację, że jestem zobowiązana do zapłaty mojemu rzekomemu wierzycielowi sporej kwoty pieniędzy byłam przerażona. Nie miała pojęcia z jakiego powodu ktoś uznał mnie za dłużnika i nie wiedziałam czy istnieje jakaś możliwość podważenia sądowego nakazu zapłaty. Jedno było pewne, musiałam coś z tym zrobić, ponieważ nigdy nie miałam żadnych długów.

Sprzeciw od nakazu zapłaty powoduje jego uchylenie

sprzeciw od nakazu zapłaty e-sądDowiedziałam się, że powinnam możliwie szybko skontaktować się z prawnikiem i tak też zrobiłam. Jak się okazało najlepszym możliwym rozwiązaniem jest sprzeciw od nakazu zapłaty e-sąd również takie honoruje. W czasie rozmowy z prawnikiem dowiedziałam się, że moje rzekome zobowiązanie zostało uznane przez e-sąd, który czasem zbyt powierzchownie traktował ewentualne dowody, w związku z czym zapadło wiele niesprawiedliwych wyroków. W związku z tym wyrok taki należy podważyć właśnie przez wniesienie sprzeciwu dotyczącego wydanego nakazu zapłaty. Przede wszystkim istniały określone przepisy, które jasno stwierdzały w jaki sposób sprzeciw musi być wniesiony, aby był on skuteczny, tym jednak zajął się już mój adwokat. Jak się okazało po skutecznym wniesieniu sprzeciwu e-sąd przesłał mi informację odnośnie uchylenia wyroku, który został skierowany do ponownego rozpoznania, tym razem przez sąd rejonowy, gdzie okazało się że dowody moich rzekomych długów dotyczyły osoby o tych samych danych, czyli była to zbieżność nazwisk.

Dzięki pomocy specjalisty udało mi się uniknąć konieczności uregulowania nieswojego zobowiązania. Było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ wiedziałam że nigdy nie zaciągałam żadnych zobowiązań finansowych i nie dysponowałam również pieniędzmi, które pozwoliłyby moje domniemane zobowiązanie uregulować. Na szczęście udało mi się tego uniknąć.