Skuteczność badania wariografem

Warto popracować nad przemianą

Skuteczność badania wariografem

9 listopada 2020 Usługi 0

 

Jednym z popularniejszych urządzeń do wykrywania sprawców czynów niedozwolonych w wieku XIX był wariograf. Służył on w trakcie zbierania zeznań świadków oraz potencjalnych podejrzanych. Badanie to nie było trudne, a w obecnych czasach niewiele różni się od tego, które było. Dziś jednak wykrywacz kłamstw jest używany do bardziej błahych spraw.

Używalność wykrywacza kłamstw na świecie

czy wariograf jest wiarygodnyZapewne wielu z nas słyszało chociaż raz o urządzeniu jakim jest wariograf. Służy ono do pomiaru zmian zachodzących w ciele człowieka na podstawie jego odpowiedzi na zadane pytania. Obecnie pada wiele pytań dotyczących tego urządzenia, a w szczególności czy wariograf jest wiarygodny. Można rzec, iż bardzo ciężko pracuje się z nim w przypadku osób mających skrajnie małe reakcje emocjonalne, a w szczególności dotyczy to socjopatów. Obecnie badanie wariografem wykonuje się w ramach prywatnej praktyki detektywistycznej, która dosyć często dotyczy jedynie mniejszych przewin jak zdrady czy kradzieże. Badanie rozpoczyna się od przypięcia odpowiadającego do specjalistycznej aparatury. Służy ona do pomiaru zmian ciśnienia krwi, pulsu oraz temperatury ciała. Niektóre urządzenia mają jeszcze bardziej skomplikowany system. Oczywiście, osoba zadająca pytania sporządza własne notatki ze spostrzeżeniami dotyczącymi mimiki, ruchu gałek ocznych oraz ciała. Później odpowiedzi wraz z reakcjami ciała i wynikami aparatury należy przeanalizować.

Jeżeli zastanawiamy się nad wiarygodnością działania detektora kłamstw to musimy wiedzieć, iż urządzenie to funkcjonuje dzięki poborowi analiz reakcji fizjologicznych ciała. Dlatego osoby mające problem z emocjami mogą ukrywać rzeczywiste odpowiedzi, a wyniki będą niejednoznaczne. Mimo to w dalszym ciągu jest to popularne.

Na https://bez-klamstw.pl/ można wykonać takie badanie.