Skuteczne chronienie psa przed kleszczami

Warto popracować nad przemianą

Skuteczne chronienie psa przed kleszczami

1 lutego 2021 Rośliny / zwierzęta 0

Jeśli uwielbiamy z naszym psem codziennie chodzić do lasu musimy wiedzieć, iż w określonym sezonie jest tam naprawdę dużo kleszczy. Insekty te przenoszą różne choroby, a w szczególności zarażają boreliozą. W związku z tym musimy zabezpieczyć naszego czworonoga przed ewentualnymi nieszczęśliwymi wypadkami w trakcie spaceru.

Rewelacyjne środki do ochrony przed kleszczami

ochrona przeciw kleszczom dla psaGdy zastanawiamy się nad tym jak możemy zabezpieczyć naszego psa w trakcie codziennych wędrówek lasem przed kleszczami musimy wiedzieć, iż jesteśmy odpowiedzialnymi właścicielami. Odpowiednia ochrona przeciw kleszczom dla psa zapewni nam minimalizację możliwości wgryzienia się w skórę psa szkodnika. Dzięki temu nie powinien od mieć szansy na zarażenie się chorobami przenoszonymi przez krew. Jakie są środki, dzięki którym zminimalizujemy to ryzyko? Przede wszystkim środki codziennego użytku jak proszki oraz spreje, które wcieramy każdorazowo przed spacerem. Bardziej praktyczne są jednak krople spot on, ponieważ wystarczy aplikacja raz w miesiącu na kark oraz lędźwie naszego pupila. Oczywiście, warto jeszcze nałożyć psu obrożę ze środkami naturalnymi bądź chemicznymi, która wydziela zapach odstraszający wcześniej wymienionego insekta. Jednak mając ogromną obawę przed ugryzieniem warto skonsultować to z weterynarzem, który być może przepisze środki farmakologiczne. Nie zapominajmy i tak po każdym spacerze obejrzeć futro naszego zwierzaka.

W długiej i krótkiej sierści psa czasami nie zauważmy kleszcza albo śladu po jego ugryzieniu. Dlatego tak ważne jest oglądanie futra naszego pupila po każdym spacerze oraz dobór odpowiednich środków odstraszających. Nie jest to trudne, gdyż większość z nich obecnie zakupimy w sklepach zoologicznych albo w ośrodku weterynaryjnym.