Sklepy internetowe a wysyłka towaru

Warto popracować nad przemianą

Sklepy internetowe a wysyłka towaru

20 września 2016 Handel 0
sklep internetowy presta shop

Kwestie związane z transportem towaru do klienta to zawsze bardzo delikatny temat, zarówno z punktu widzenia sklepów internetowych, jak i ich klientów. Znaczna część spornych spraw toczących się między właścicielami sklepów internetowych i klientami dotyczy właśnie zagadnień związanych z wysyłką towaru.

Sklepy presta shop – więcej opcji dosatwy

sklep internetowy presta shopNa trasie między sklepem internetowym i domem zamawiającego może dojść do wielu różnych wydarzeń, które skutkują opóźnieniami w dostawie, uszkodzeniami zamówionego towaru lub nawet zaginięciem paczek. Ta ostatnia sytuacja jest oczywiście najgorszym scenariuszem, gdyż stratę finansową ponosi zarówno sklep internetowy wysyłający towar, jak i klient, który traci sporo czasu. Najlepsze sklepy internetowe oferują swoim klientom wiele różnych form wysyłki. Nowoczesne oprogramowania jakie posiadają polecane sklepy internetowe presta shop umożliwiają bezproblemowe dodawanie nowych sposobów wysyłki towaru. Warto dodać, że również magento udostępnia taką opcję swoim użytkownikom. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się paczkomaty i sklepy internetowe bardzo chętnie dodają do swojej oferty możliwość skorzystania z tej formy wysyłki. Dla wielu klientów to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla tej grupy osób, która nie może odebrać paczek od kuriera ze względu na nieobecność w miejscu zamieszkania w określonych godzinach.

 

W przypadku paczkomatów przesyłka może być odebrana o dowolnej porze. Im więcej możliwości w tym względzie udostępni sklep internetowy, tym więcej klientów będzie w stanie przyciągnąć. Dla znacznej części nabywców kwestie związane z wysyłką przedmiotów są niezwykle ważne.