Rozrzutniki do obornika, paszociągi – jak wyposażyć gospodarstwo

Warto popracować nad przemianą

Rozrzutniki do obornika, paszociągi – jak wyposażyć gospodarstwo

16 lutego 2017 Rolnictwo 0

W dzisiejszych czasach prowadzenie gospodarstwa rolnego różni znacznie od tego jak to wyglądało jeszcze jakieś 20 lat temu. W dużej mierze wynika to z tego, że obecnie jest o wiele rozwiązań technicznych, które mają prace na roli czy przy hodowli zwierząt usprawnić. Jak zatem powinno być wyposażone gospodarstwo by sprawnie działało? 

Rozrzutnik do obornika, paszociąg, rozdrabniarka – jak przyspieszyć prace rolne

rozrzutniki do obornikaWydajność jest czymś czym w dzisiejszych czasach powinno charakteryzować każde dobre przedsiębiorstwo. Ważne jest zatem to by w gospodarstwie stosować odpowiednie rozwiązania, które wszystkie prace mają przyspieszyć. W związku z czym przy uprawie pól powinny być stosowane takie rozwiązania jak np rozrzutniki do obornika. Jest to w zasadzie przyczepa, która montuje się doi traktora. Przyczepa ta ma automatyczny system, który umożliwia równomierne rozrzucanie na polu kompostu czy obornika, w zależności od tego czym została wypełnione przyczepa. Część z takich rozrzutników obornika może być także wykorzystywana jako samorozładowujące naczepy, dzięki czemu w jaki sposób nie byłyby wykorzystywane przyspieszają one w znaczny sposób prace gospodarskie. Obowiązkowym rozwiązaniem, jeśli zajmujemy się hodowlą zwierząt są rozdrabniarki do słomy i co ważniejsze paszociągi. Dzięki stosowaniu systemów paszowych możliwe jest całkowite zautomatyzowanie procesu karmienia trzody hodowlanej, dzięki czemu karmienie odbywa się szybko i zasadniczo nie wymaga od nas żadnej pracy. Dodatkowo rozwiązanie to poprawia także stan hodowanej przez nas trzody, ponieważ posiłki są zawsze dostarczane o równej porze. 

Stosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych jest w dzisiejszych czasach konieczne na gospodarstwach rolnych. Należy jednak wiedzieć w jakie spośród wielu z tych rozwiązań warto zainwestować.