Reklamowa ściana wizyjna

Warto popracować nad przemianą

Reklamowa ściana wizyjna

10 kwietnia 2020 Technologie 0

Nowoczesne sklepy często poszukiwały nowych i bardziej przyciągających uwagę metod na ulepszenie wyglądu, zwłaszcza jeśli w ofercie posiadały zaawansowany sprzęt elektroniczny. Zamiast statycznych reklam, jednak, coraz częściej stosowano w takowych nowoczesne ściany z monitorów bezszwowych, wyświetlające dowolnie wybrany materiał.

Wysokiej jakości ściana wizyjna

ściany wizyjne do sklepuŚciany te były złożone z bezszwowych monitorów składowych, ułożonych w taki sposób, by stwarzać złudzenie jednego dużego ekranu. Z racji ich wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu, wyświetlany materiał był niezwykle czysty, i znacznie uatrakcyjniał wnętrze sklepu, niezależnie od tego czy pokazywany był film reklamowy, czy też statyczny obraz o dowolnym wyglądzie. Nowoczesne ściany wizyjne do sklepu były często składane z monitorów o zaokrąglonych matrycach, umożliwiających tworzenie niejednolitych ekranów, a tym samym na konstruowanie jeszcze bardziej widocznych i wizualnie atrakcyjnych reklam. Obraz na ekranach mógł być modyfikowany w bardzo dużym stopniu, ułatwiając dopasowanie reklamy do wyglądu sklepu. Jako że składowe monitory posiadały bardzo cienkie matryce, a montowane były na rusztowaniach które nie były grubsze niż standardowy monitor wyświetleniowy, mogły być umieszczone nawet w sklepach o dość ograniczonej czy niestandardowej powierzchni, nie zabierając niepotrzebnie miejsca.

Nie wymagały one również żadnego dedykowanego programu sterującego i mogły być łatwo operowane nawet przez osoby bez żadnego większego doświadczenia w obsłudze programów komputerowych. Składowe monitory były o wiele tańsze niż standardowe modele przeznaczone do użytku ze stacjonarnymi komputerami, dlatego też koszty ścian wizyjnych często okazywały się bardzo atrakcyjne, dzięki czemu takowe były coraz częściej stosowane do uatrakcyjniania sklepów.