Przywracanie danych z dysku

Warto popracować nad przemianą

Przywracanie danych z dysku

7 czerwca 2019 Informatyka i komputery 0

Pisząc pracę magisterską przez kilka miesięcy, zaczynałem mieć tej czynności powoli dość. Była ona dla mnie niezwykle nużąca, ponieważ temat, jaki sobie wybrałem, okazał się w praktyce mało pasjonujący. Pewnego dnia stała się rzecz straszna. Podczas pisania ekran mojego komputera stał się czarny. Przeraziłem się, że straciłem wszystko to, nad czym pracowałem długie miesiące.

Jak odzyskać utracone dane z komputera?

odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku SSDWidząc, jak ekran mojego komputera nagle ciemnieje, przestraszyłem się. Początkowo jednak pomyślałem, że to tylko efekt wyładowania się baterii. Dopiero po chwili zrugałem się za tę myśl, ponieważ komputer był cały czas podłączony do ładowania. Dopiero wtedy na moje plecy spłynął zimny pot, a ja pobladłem. Poczułem, jak coś ugrzęzło mi w gardle, nie pozwalając mi racjonalnie myśleć. Dopiero po jakimś czasie stwierdziłem, że nie mogę się poddać. Że świat rozwinął się na tyle, że na pewno ktoś rozwiąże mój problem. Nerwowo sięgnąłem więc po telefon i wszedłem w wyszukiwarkę. Chciałem znaleźć firmę, która w swojej ofercie stanowionych usług posiada odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku SSD. Byłem jednocześnie zszokowany i szczęśliwy, kiedy okazało się, że znalazłem takowe przedsiębiorstwo. Wiedziałem, że nie mogę długo czekać i skontaktowałem się z działem obsługi klienta. Później szybko zaczęło dziać się bardzo szybko, bo niemal jak na skrzydłach pojechałem do siedziby tej firmy, by oddać laptopa do ich serwisantów.

Teraz dość pobłażliwie patrzę na swoje zachowanie sprzed paru miesięcy. Byłem bardzo spanikowany, jednak profesjonalna firma z łatwością odzyskała moje dane. Ja za to nauczyłem się częściej zapisywać efekty swojej pracy. Polecam usługi tej firmy wszystkim swoim znajomym, na wypadek, gdyby zdarzyło im się coś podobnego.