Przygotowanie ust pod matową pomadkę

Warto popracować nad przemianą

Przygotowanie ust pod matową pomadkę

23 grudnia 2017 Zdrowie i uroda 0

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich ulubione szminki dostępne są na rynku w różnych rodzajach. Błyszczące, satynowe, matowe – wybór zależy od naszych potrzeb i oczekiwań dotyczących pomadki. Kiedy zdecydujemy się na szminkę matową, należy jednak pamiętać, by odpowiednio pod nią przygotować nasze usta.

Aby pomadka wyglądała idealnie

matowa pomadka w płynieBy każda matowa pomadka, bez względu na jej konsystencję, wyglądała doskonale na ustach, należy je najpierw odpowiednio wypielęgnować. Ważnym krokiem w pielęgnacji ust jest ich odpowiednie wypeelingowanie, które umożliwi pozbycie się suchych i odstających skórek. Aby matowa pomadka w płynie wyglądała dobrze na ustach, niezbędne jest ich wcześniejsze wygładzenie, ponieważ pomadka matowa „wżera” się we wszelkie załamania na wargach. Dobrym pomysłem na peeling jest przygotowanie mieszanki z miodu i cukru, dzięki której nasze usta oprócz doskonałej gładkości, zyskają dodatkową, miodową słodycz. Po wygładzeniu należy usta intensywnie nawilżyć, najlepiej wazeliną lub balsamem do ust. Należy pamiętać, by usta nawilżać regularnie, najlepiej codziennie wieczorem, by o poranku kolejnego dnia były gotowe do wszystkich wyzwań. Aby matowa pomadka wyglądała dobrze na ustach, warto przed jej aplikacją obrysować kontur ust konturówką kolorem zbliżoną do odcienia pomadki. Pozwoli to, po pierwsze na precyzyjniejszy makijaż – trudno będzie nam wyjechać poza kontur, a po drugie, ułatwi nam optyczne powiększenie ust.

Matowe pomadki, ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość, w ostatnim czasie święcą triumfy. Możemy wybrać szminkę nie tylko o odpowiednim dla nas kolorze, ale również z pasującą naszym potrzebom konsystencją. Matową pomadkę otrzymamy bowiem nie tylko w sztyfcie, ale również w płynie.