Prześladowania i misje, czyli problemy XXI wieku

Warto popracować nad przemianą

Prześladowania i misje, czyli problemy XXI wieku

20 marca 2017 Społeczeństwo 0

Każde czasy mają to do siebie, że piętnują się swoimi charakterystycznymi problemami. Wszyscy na przykład wiedzą, że lata 1900-1950 to pięćdziesięciolecie, w którym Polska przeżyła dwie wojny światowe i właśnie z tymi wydarzeniami historycznymi głównie kojarzymy ten okres czasu. A z czym za kilkadziesiąt lat będziemy kojarzyć lata, w których obecnie żyjemy?

Misja, prześladowanie, uchodźca – o czym często słyszymy w dzisiejszym świecie

misje oblackieNajwiększym problemem naszych czasów wydaje się być terroryzm. Ataki pojawiają się wręcz regularnie i co chwila słyszymy o tragicznych wydarzeniach w którymś z krajów, który pogrąża się w żałobie. Terroryzm ma silne powiązanie z prześladowaniami – kolejnym aktualnym tematem. Prześladowania chrześcijan przybierają zarówno formę drastycznych ataków, ale także nieprzyjemnych zaczepek słownych. Zarówno terroryzm, jak i prześladowania przyczyniają się do zwiększenia ilości uchodźców, którzy pojawiają się w krajach europejskich z nadzieją na lepsze życie. Na szczęście pośród tych nieszczęść pojawiają się także tematy całkiem pozytywne. Dużo słyszymy w mediach o misjach. Są ludzie zarówno świeccy, jak i kapłani, którzy bardzo chcą wpłynąć na świadomość ludzi Trzeciego Świata. W Polsce obecnie najbardziej popularne są misje oblackie. Angażują się w nie młodzi i starsi w postaci różnego rodzaju pomocy: datków, darów materialnych czy po prostu modlitwy.

Każdy okres w historii ma swoje przewodnie tematy. Czasem bywają to bardziej pozytywne historie, czasem traumatyczne sytuacje odbijające się na całych narodach. I choć problem licznych uchodźców czy prześladowania chrześcijan są niestety kłopotami obecnych czasów, to warto zauważyć też te pozytywne wiadomości. Mamy jeszcze ludzi, którym chce się pomagać innym, którzy swoje całe życie lub jego część poświęcają na głoszenie innym lepszego życia.

Źródło misyjne.pl