Profesjonalne podlewanie boiska

Warto popracować nad przemianą

Profesjonalne podlewanie boiska

19 lutego 2019 Usługi 0

Boiska piłkarskie wymagają bardzo profesjonalnej opieki. Szczególnie, kiedy murawa jest najwyższej jakości. Wtedy bardzo duże znaczenie ma jego systematyczne podlewanie. W tym celu oczywiście stosuje się specjalne systemy nawadniające. 

Jak podlewać boisko piłkarskie? 

podlewanie boiska piłkarskiegoZintegrowane systemy nawadniania boisk piłkarskich, są konieczne jeśli chcemy mieć odpowiednio przygotowaną murawę. Dotyczy to zarówno boisk na najwyższym poziomie, jak i tych, które znamy jako boiska drużyn amatorskich. Podlewaniem boiska zajmują się maszyny, sterowane za pomocą komputera. Na całe boisko wystarczy zaledwie kilka zraszaczy, by było ono optymalnie nawodnione. Dobrej jakości murawa potrzebuje najlepszej, możliwej pielęgnacji, dlatego też taki system sprawdzi się doskonale. Jeszcze do niedawna podlewanie boiska piłkarskiego, odbywało się manualnie. Mogliśmy zaobserwować ludzi, którzy przemierzając je wzdłuż i wszerz podlewali szlauchem. Te czasy na szczęście odeszły do lamusa i nawet w ten obszar wkroczyła nowoczesna technologia. Zaleta tego systemu nawadniania jest fakt, że jest on sterowany za pomocą programu komputerowego, w którym mamy dostępne wiele trybów. Jeden zraszacz obejmuje swoim strumieniem powierzchnię od pięciu do dziesięciu metrów. Zatem w zależności od tego na jaki system podlewania boisk się zdecydujemy, może on zawierać różną liczbę zraszaczy. Zraszacze można umieszczać nisko nad murawą lub też ustawić, by podlewały murawę z nieco wyższej perspektywy. Koszt takich systemów jest mocno zróżnicowany. 

Dzięki zintegrowanym z komputerem, systemom podlewania boisk, ich optymalne nawadnianie stało się dużo prostsze i bardziej wydajne, gdyż nie lejemy wody ciągłym, grubym strumieniem. Tego rodzaju podlewanie jest dużo bardziej ekonomiczne.