Pokarm dla ryb słodkowodnych i morskich roślinożernych

Warto popracować nad przemianą

Pokarm dla ryb słodkowodnych i morskich roślinożernych

30 maja 2018 Usługi 0

Osoby, które zajmują się hobbystycznie akwarystyką, bardzo często zastanawiają się nad tym, jaki pokarm dla ryb będzie najlepszy. Na polskim rynku można znaleźć całe mnóstwo pokarmów i to w atrakcyjnych cenach. Po pierwsze wiele zależy od tego, czy hodujemy ryby słodkowodne czy może morskie.

Karmy dla ryb zawierające różne gatunki glonów

polecany pokarm dla ryb akwariowychWbrew pozorom ma to znaczenie, ale też nie zawsze – dostępne są np. pokarmy, które przeznaczone są do karmienia zarówno ryb słodkowodnych jak i morskich. Najpierw trzeba wybrać postać pokarmu. Najczęściej wybierane są pokarmy w postaci granulatu albo płatków. Jeśli chodzi o płatki, to toną one wolne i doskonale nadają się do ryb, które uwielbiają żerować w toni wodnej. W przypadku ryb słodkowodnych oraz morskich roślinożernych pokarm oparty z algami może być stosowany do karmienia codziennego. Jeśli jednak mamy też ryby wszystkożerne, to należy traktować taki pokarm jako dodatkowy, a konieczne będzie stosowanie jeszcze innych pokarmów. Taki polecany pokarm dla ryb akwariowych na pewno będzie zawierał różne gatunki alg. Chodzi o to, by był on dla ryb smakowity. Ryby akwariowe najczęściej żywią się glonami. I to właśnie one powinny znaleźć się w dobrej karmie dla rybek. Warto sprawdzić, jakie gatunki glonów znajdują się w pokarmie. Najczęściej są to Chlorella vulgaris, a oprócz niej Ascophyllum nodosum i Laminaria digitata (określa się je również jako glony kelp). Chlorella jest bardzo ciekawym glonem, bo zawiera całe mnóstwo potrzebnych rybie składników.

W chlorelli znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe, białko z aminokwasami egzogennymi, różnego rodzaju witaminy, mikro oraz makroelementy. Ważne są takie pierwiastki jak jod, chrom, selen oraz żelazo, które jak najbardziej można znaleźć w pokarmie składającym się z glonów. Zapewniają one rybom doskonałą kondycję.