Podkłady pod panele podłogowe

Warto popracować nad przemianą

Podkłady pod panele podłogowe

31 maja 2019 Budownictwo 0

Układaniem paneli zajmują się już tysiące firm działających w naszym kraju. Ten rodzaj tworzywa jest szczególnie często wybierany przez Polaków do konstruowania podłóg. Niemniej jednak decydując się na zainwestowanie w panele nie możemy zapominać o tak ważnej kwestii jaką jest odpowiedni podkład. Ma on za zadanie amortyzować przeciążenia na panelach oraz dodatkowo ma pełnić funkcję wygłuszającą. 

Sprawdzone pianki pod panele 

podkład pod paneleNa chwilę obecną panele podłogowe układane są w niemal każdym polskim domu. Ten rodzaj materiału jest niezwykle popularny ze względu na swoją cenę. Drugim powodem wybierania paneli do domu jest to, że materiał ten doskonale się sprawdza i jest stosunkowo odporny na ścieranie. Nie da się jednak ukryć, że bardzo ważne jest to by takie panele odpowiednio położyć. W tym celu nie wystarczy jedynie zakupić same panele i zacząć je kłaść na betonowej wylewce. Niezwykle istotne jest zakupienie odpowiedniego podkładu, który będzie się pod tymi panelami znajdował. Należy bowiem wziąć pod uwagę fakt, że panele podłogowe cały czas pracują przez co zachodzi realne ryzyko ich odkształcania. W związku z tym podkład pod panele jest niezwykle ważny i jeśli takiego podkładu zabraknie to nasze panele nie wytrzymają zbyt długo. Na chwilę obecną szczególnie często wybieranym rodzajem podkładów pod panele jest specjalna pianka poliuretanowa sprzedawana w postaci gotowych paneli. Takie podkłady są niezwykle komfortowym rozwiązaniem. 

Ułożenie podkładu pod panele obecnie zajmować może dosłownie kilka minut. Nowoczesne materiały używane do podkładu możemy ułożyć bardzo szybko z tego powodu, że pianka daje się łatwo formować. Do jej poprawnego ułożenia na podłodze wystarczą podstawowe narzędzia jakie każdy z nas zapewne posiada w swoim przydomowym warsztacie.