Płyta z granitu

Warto popracować nad przemianą

Płyta z granitu

23 grudnia 2019 Budownictwo 0

Bardzo łatwo zauważyć to, że standard życia ludzi na terenie całego kraju znacznie się podniósł. Właśnie z tego powodu nie dbamy tylko o wnętrze domu, ale także o to jak nasz dom wygląda z zewnątrz, a nawet o jego obejście. Równo przystrzyżone trawniki, rośliny ozdobne i ładnie wykonane chodniki są coraz popularniejsze.

Granitowa płyta chodnikowa

płyty granitoweJeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do budowy chodników był beton. W dzisiejszych czasach już nikt nie robi chodników z betonu, ponieważ taki chodnik nie wygląda zbyt estetycznie, a także jest mało trwały. Obecnie bardzo popularne są płyty granitowe. Chodnik z takich płyt wygląda znacznie lepiej, a także jest dużo wytrzymalszy. Jeśli płyty zostaną położone w odpowiedni sposób, to taki chodnik posłuży nam przez wiele długich lat. Położenie takiego chodnika nie jest trudne. Wystarczy stosować się do podstawowych zasad. Można powiedzieć, że chodnik z płyt granitowych kładzie się podobnie do chodnika z kostki brukowej. Najpierw utwardzamy cały teren przeznaczony pod chodnik. W innym przypadku istnieje ryzyko, że chodnik będzie nam osiadać. Teren możemy utwardzić przy pomocy gruzu. Jest to najłatwiejszy sposób. Następnie możemy przystąpić do montażu krawężników. Jeśli krawężniki są już zamontowane, to możemy zacząć układać płyty granitowe. Powinniśmy to robić używając gumowego młotka i poziomicy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że chodnik wyjdzie nam równo.

Płyty chodnikowego tego typu są bardzo łatwo dostępne. Możemy je nabyć w większości stacjonarnych sklepów budowlanych, a także zamówić za pośrednictwem internetu. Za jedną płytę, o wymiarach pięćdziesiąt na pięćdziesiąt centymetrów, zapłacimy od stu do maksymalnie dwustu pięćdziesięciu złotych.