Pilarka tarczowa wykonująca cięcia wzdłużne i poprzeczne

Warto popracować nad przemianą

Pilarka tarczowa wykonująca cięcia wzdłużne i poprzeczne

29 września 2017 Technologie 0

Zawsze lepiej kupić droższy sprzęt, ale taki, który będzie służył przez wiele lat. Dotyczy to szczególnie takich urządzeń jak pilarki tarczowe, które służą do cięcia różnych materiałów. Na polskim rynku zainteresowaniem wśród klientów cieszą się urządzenia produkowane przez markę Festool.

Cięcie desek, płyt i innych materiałów pilarką tarczową

hkc 55Wśród tych urządzeń można znaleźć również pilarki tarczowe. Akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa to urządzenie, które przeznaczone jest dla profesjonalistów. Można je kupić już za około 1000 zł. Takie urządzenie sprawdzi się głównie do zastosowań mobilnych – najczęściej w urządzenie inwestują osoby, które wykonują często różnego rodzaju prace na placach budowy. Pilarka tarczowa to sprzęt, którym można przycinać różne materiały. Najczęściej wykorzystuje się pilarki tarczowe marki Festool do przycinania desek, płyt, deskowań czy nawet łat dachowych. Z tymi zadaniami hkc 55 poradzi sobie idealnie. W pilarce tarczowej znajdują się solidne akumulatory. Są to akumulatory litowo-jonowe, które zapewniają urządzeniu długą żywotność. Praca pilarki tarczowej jest wysoko wydajna nawet wtedy, kiedy mija kilka godzin pracy. Pilarka nadaje się do wykonywania zarówno przekrojów wzdłużnych jak i poprzecznych. Służy ona do cięcia materiałów o grubości do 55 mm. Cięcie następuje po szynie prowadzącej i jest zawsze niezawodne. Kiedy połączy się pilarkę z szyną górną, to można dodatkowo wykonywać cięcia poprzeczne.

Głębokość cięcia może być oczywiście regulowana. W pilarce znajduje się specjalna funkcja zagłębiania. Warto też wspomnieć o tym, że urządzenie może być zdalnie sterowane. Masa pilarki tarczowej z akumulatorem wcale nie jest taka duża i wynosi około 4 kg. Warto zastanowić się nad zakupem tego urządzenia, które będzie służyć w pracy przez wiele lat.