Oryginalny żyrandol pałacowy kryształowy

Warto popracować nad przemianą

Oryginalny żyrandol pałacowy kryształowy

10 stycznia 2021 Dom i wnętrza 0

 

Kilka miesięcy temu przy współudziale różnych organizacji oraz środków pozyskanych z funduszy europejskich stałam się właścicielem hotelu. Budynek był zabytkowy i wymagał kompleksowego remontu, a ja chciałam zachować jego wyjątkową architekturę.

Zakup oryginalnych żyrandoli kryształowych pałacowych

żyrandole kryształowe pałacoweHotel wraz z restauracją został zbudowany w stylu klasycystycznym z elementami późnego baroku. Remontując zabytkowe wnętrza pomyślałam także o tym, aby obiekt został odpowiednio oświetlony, a przy okazji spełniał także funkcje estetyczne. W tym celu udałam się do sklepu, w którym żyrandole kryształowe pałacowe stanowiły główny asortyment. Spośród bogatej oferty sklepu, do nowopowstającego hotelu wybrałam kilkanaście sztuk. W głównej sali balowej przerobionej na restaurację znajdowały się cztery żyrandole klasyczne, które zrobione zostały z dwupoziomowych kryształów, a zdobienia i zawieszki były wykonane w złocie. Jedną z bardziej fascynujących ozdób stanowiły sztuczne perły, które w połączeniu ze wspaniałym światłem odbijającym się od kryształów dawały niesamowity efekt wizualny. W korytarzach hotelowych oraz w recepcji zainstalowałam żyrandole kryształowe jednopoziomowe, które mogły dawać światło z czterdziestu ośmiu żarówek. Lampy posiadały szklane korpusy z pięknie wykonanymi mosiężnymi elementami oraz ozdobami srebrnymi. Całość idealnie pasowała do barokowego stylu mojego hotelu i spełniała nie tylko funkcję użytkową, ale przede wszystkim estetyczną.

Wybierając materiały do mojego nowego hotelu starałam się, aby każde z nich było funkcjonalne, a przy okazji spełniało także funkcję estetyczne. Na szczęście, znalazłam miejsce, w którym mogłam kupić większość pięknie wykonanych lamp, które po dziś dzień zdobią wnętrza mojego obiektu.