Ołtarz granitowy i chrzest mojego dziecka

Warto popracować nad przemianą

Ołtarz granitowy i chrzest mojego dziecka

12 lipca 2016 Budownictwo 0
ołtarz granitowy

Narodziny dziecka to moment przełomowy dla każdego, nie tylko dla kobiety. Od tego momentu nasza rodzina się powiększa o nowego członka rodziny i teraz wszystko będzie inaczej. Już w czasie ciąży rozmyślałam o tym, jak to wszystko będzie wyglądało.

Ołtarz granitowy pasujący do chrzcielnicy

ołtarz granitowyCzytałam wiele książek na temat macierzyństwa i porodu, jak również wychowywania dzieci. Chciałam, żeby wszystko było idealnie. Na początku wybrałam wszystko do pokoju dziecięcego. To miała być dziewczynka, jednak nie chciałam, żeby wszystko było różowe. Wybrałam kolor fioletowy i do tego białe łóżeczko i mebelki. Takie połączenie jest bardzo eleganckie, ale też pasuje do małego dziecka. Trzeba było zaplanować także chrzciny. W moim kościele stoi ładna chrzcielnica marmurowa, a ksiądz jest bardzo miły, więc tam chciałam, żeby odbył się chrzest mojej córki. Do tego jest tam ołtarz granitowy, pasujący do chrzcielnicy, jak również ambona granitowa, także w tym samym kolorze co reszta. Mój mąż nie miał nic przeciwko temu. Jego parafia jest daleko stąd, więc nie będziemy jechać przez cały kraj żeby ochrzcić naszą córeczkę. Poszłam zatem do kościoła załatwić wszystkie formalności. Ambona z kamienia tak mi się spodobała, ze prawie nie zauważyłam księdza. On pokazał mi z bliska ołtarz z kamienia i powiedział co nieco o historii kościoła. Ustaliliśmy datę chrztu. Ksiądz nie miał też nic przeciwko robieniu zdjęć i powiedział, ze już wielokrotnie widywał tego fotografa. Widocznie jest on popularny.

Na szczęście wszystko poszło dobrze. Urodziła mi się zdrowa córeczka. Jak tylko mogłam zabrałam ją do domu, żebyśmy wszyscy mogli być razem. Chrzest również się odbył i wszystko poszło dobrze. Teraz możemy spokojnie skupić się na zajmowaniu się małą.