Ochrona końskich uszu

Warto popracować nad przemianą

Ochrona końskich uszu

6 maja 2021 Turystyka i relaks 0

Konie choć są zwierzętami o dużych gabarytach są z natury bardzo płochliwe i boją się nowych sytuacji. Każdy hodowca i opiekun wierzchowców wie, że konia nie można zachodzić od tyłu, gdyż przestraszony koń w obronie może kopnąć. Niestety siła końskich kopyt może być tak duża, że zwierzę może nawet zabić.

Ochronne nauszniki dla koni

nauszniki dla koniaPrzez lata podejście do wielu zwierząt się zmieniło. Ludzie coraz lepiej poznają swoich podopiecznych i są w stanie prawidłowo odczytywać ich zachowanie. Poznają zwierzęta na tyle dobrze, że wiedzą jakie sytuacje mogą wywołać u nich lęk i panikę. Dzięki temu, że wiedza na temat zwierząt jest cały czas poszerzana można wykluczać elementy które mogą niepotrzebnie stresować zwierzę. Konie są pod tym względem jednymi z najbardziej wymagających zwierząt. Mają bardzo wyczulony słuch i różnego rodzaju dźwięki mogą wpływać na jego zachowanie. Dlatego też w każdym sklepie jeździeckim możemy zakupić nauszniki dla konia. Nauszniki mają kilka ważnych funkcji w tym przede wszystkim ochronę przed kąsającymi owadami w okresie letnim. Zabezpieczenie przed mocnym wiatrem oraz mrozem i chłodem w zimę. Nauszniki tłumią również skutecznie dźwięki, co przydaje się podczas zawodów jeździeckich. Koń nie stresuje się nowymi dźwiękami, które są dla niego obce. Funkcja tłumienia hałasów ma dla koni bardzo ważne znaczenie. Nauszniki mają jeszcze jedną funkcję. Są elementem personalizacji zwierzęcia. Poprzez wybór odpowiednich nauszników możemy nadać charakteru naszemu zwierzęciu. Nauszniki wykonane są z elastycznych i delikatnych materiałów, dzięki temu dopasowują się do końskich uszu i nie zsuwają się. Przepuszczają powietrze i zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Ochrona końskich uszu jest niezwykle istotna. Konie mają bardzo wrażliwy narząd słuchu i każdy nieznany dźwięk może wywołać u nich panikę. W okresie letnim uszy konia narażone są na pogryzienia przez insekty. Nauszniki wykorzystywane są na zawodach sportowych, wygłuszając dźwięki pozwalają zwierzęciu skupić się jedynie na poleceniach swojego opiekuna.