Obuwie taktyczne dla mundurowych

Warto popracować nad przemianą

Obuwie taktyczne dla mundurowych

11 marca 2020 Turystyka 0

Buty do pracy w terenie zabudowanym musiały spełniać inne wymagania niż obuwie terenowe, więc posiadały całkowicie odmienne zalety od takowego. Nie były one zbyt dobrym wyborem na wyjścia do lasu, choć na terenie do którego były przeznaczone, spisywały się świetnie, na tyle iż często zastępowały one uniwersalne, niewygodne obuwie wojskowe ze skóry.

Wygodne buty do pracy w mieście

dobre buty taktyczneObuwie taktyczne było używane w trakcie pracy, która polegała głównie na wykonywaniu wielogodzinnych patroli. Znaczna część takiego obuwia była więc wzorowana na najlepszych modelach butów sportowych, bardzo często zapożyczając z nich wiele rozwiązań, zwiększających komfort w trakcie długiej pracy. Najbardziej polecane, dobre buty taktyczne przede wszystkim posiadały lekkie i elastyczne wkładki ochronne, które zmniejszały wagę obuwia w porównaniu do odmian wojskowych, w których te same wkładki wykonane były ze stali. Odmiany z tworzywa sztucznego równocześnie nie krępowały ruchów, a wielu użytkowników uważało iż mimo odmiennego materiału, posiadają tak samo dobre walory ochronne. Wewnętrzna warstwa obuwia wykonana była natomiast z przyjemnego w dotyku materiału, bardzo dobrze przepuszczającego powietrze. Nie powodowała ona więc nagrzewania się stóp i związanej z tym niewygody czy obtarć po szczególnie intensywnych zadaniach. Nie odkształcała się również po dłuższym czasie użytkowania.

Dodatkowo stosowane były również warstwy materiałów termoaktywnych, zwłaszcza w obuwiu przeznaczonym do użytku latem. Podobnie jak miało to miejsce w wielu modelach obuwia sportowego, warstwy termoaktywne na bieżąco wymieniały powietrze, jeszcze bardziej podnosząc komfort używania butów w trakcie długotrwałych zadań, i w ograniczonym stopniu chroniły przed nagłymi zmianami temperatury.