Jak obchodzić się z tworzywami technicznymi?

Warto popracować nad przemianą

Jak obchodzić się z tworzywami technicznymi?

12 lutego 2017 Przemysł 0
tworzywa techniczne

Gdy zatrudniłem się w magazynie prowadzącym również sprzedaż tworzywach sztucznych, nie spodziewałem się, że zostanę tu na dłużej i tak minęło mi w tej firmie dziesięć lat.

Tworzywa techniczne są wszechobecne

tworzywa technicznePamiętam jak do pracy przychodziłem zielony, nie znając produktów, nie wiedząc do czego w ogóle wykorzystuje się tworzywa techniczne, a już w ogóle jak je rozpoznać i jak się z nimi obchodzić. Dziś śmiało mogę nazywać siebie ekspertem. Tylko po dotyku mogę rozpoznać każdy materiał polimerowy, a stosuje się je naprawdę wszędzie, najczęściej jednak w budownictwie. Z tworzyw sztucznych wykonuje się elewację budynku, reklamy i szyldy, daszki nad wejściem czy pokrywy balkonowe. Jakby dokładnie się zagłębić w temat, zobaczyć można, że znakomitej jakości tworzywa techniczne obecne są wszędzie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, jak należy się z nimi obchodzić. Każda płyta polimerowa, która przychodzi do naszego magazynu oklejona jest folią ochronną, aby zapobiec porysowaniu się podczas przewozu. Małe ziarenko pisaku czy opiłek, który dostanie się pomiędzy dwie płyty może narobić wiele szkód. Niewyobrażalne poza tym jest, by klient miał wykonać gabloty pleksi z porysowanych płyt, zwyczajnie nie było by przez nie nic widać. Szkło akrylowe czyli pleksi ma bardzo przejrzystą strukturę co niewątpliwie jest jego zaletą. Ma w jak największym stopniu przypominać taflę szkła, a więc absolutnie nie może być porysowane. Nie można również zbyt wielu płyt kłaść na siebie, aby nie uległy one uszkodzeniu pod naporem nacisku. Ważne jest, żeby nie zdzierać folii ochronnej przed sprzedażą. Tworzywa techniczne choć są materiałem wygodnym, łatwym w obróbce i nie dużym kosztem można je zmodyfikować tak by przypominały drewno bądź kamień.

Jednak nie można zapominać, że niektóre płyty polimerowe są podatne na zarysowania, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas ich transportu i przechowywania.