Nowoczesne doki ułatwiające załadunek

Warto popracować nad przemianą

Nowoczesne doki ułatwiające załadunek

28 lipca 2020 Budownictwo 0

Wszelakie centra kurierskie i logistyczne muszą być zbudowane w taki sposób, aby załadunek (który jest podstawą działania takiego centrum), mógł przebiegać nie tylko szybko ale i bezpiecznie. Dlatego od wielu lat w profesjonalnych centrach logistycznych znajdziemy specjalne doki, które pełnią niezwykle ważną rolę w załadunku aut dostawczych i ciężarowych.

Jaką funkcję spełniają doki w centrach logistycznych?

doki przeładunkoweDzięki temu, iż tego typu elementy są montowane bardzo często na długich ścianach hal, możliwe jest umieszczenie wielu doków obok siebie, co znacznie przyspiesza pracę i podnosi wydajność. Doki przeładunkowe są wyposażane w specjalne platformy, które mogą dopasowywać się do wysokości podwozia danego samochodu lub naczepy. Dzięki podnośnikom przeładunkowym, możliwe jest szybkie wyrównanie poziomów, dzięki czemu załadunek i wyładunek trwa krótko. Platformy mogą także eliminować ryzyko wypadków i uszkodzeń towarów. Oprócz platform tego typu doki posiadają także specjalne śluzy uszczelniające, które mogą pełnić ważną rolę w niedopuszczaniu do wychłodzenia pomieszczenia i hali (szczególnie w miesiącach zimowych). Samochody podjeżdżające do tego typu doków mogą być zakrywane specjalnymi plandekami, które często działają pod ciśnieniem. Dzięki temu nie dopuszczają one do wychłodzenia pomieszczeń, i spadku komfortu pracy osób, pracujących na magazynie. Oprócz śluz doki posiadają także bramy, mogące szczelnie zamknąć całe stanowisko.

Nowoczesne doki to codzienność we wszystkich firmach logistycznych. Od wielu lat możemy spodziewać się ich montowania także w magazynach przemysłowych. Wielu właścicieli firm, które produkują elementy na eksport, chce w ten sposób, zapewnić wielu swoim pracownikom jak najbardziej komfortowe warunki pracy na hali.