Nowoczesna ładowarka wielotonowa

Warto popracować nad przemianą

Nowoczesna ładowarka wielotonowa

4 maja 2021 Budownictwo 0

Wiele firm budowlanych preferuje maszyny wielozadaniowe od tradycyjnych pojazdów ciężkich, które nie są zbyt użyteczne poza czynnościami do których zostały przystosowane. Ładowarki kołowe, zwłaszcza większe, są więc najbardziej rozpowszechnionymi wśród firm pojazdami, gdyż mogą z łatwością wykonywać bardzo odmienne zadania.

Wielozadaniowy pojazd od CASE

koparko-ładowarka CASEWymiana narzędzi jest obecnie standardem w większości modeli maszyn użytkowych, ładowarek i koparek. Modele o największej wszechstronności bywają najbardziej poszukiwane, a jednym z najczęściej rekomendowanych pojazdów wielozadaniowych jest koparko-ładowarka CASE. Pod względem uniwersalności jest często porównywana do minikoparek i ładowarek kołowych, produkowanych przez CASE, gdyż jej konstrukcja umożliwia błyskawiczną wymianę narzędzi i dostosowanie pojazdu do wykonywania odmiennych zadań, nawet na placu budowy. Pojazd ten może więc służyć jako standardowa koparka, ładowarka wielotonowa, lub może być wykorzystywany do robót ziemnych. Ze względu na uniwersalność, jest on również często użytkowany przez służby drogowe, a nawet przez właścicieli dużych gospodarstw rolnych. Ma on co prawda większe gabaryty niż popularne miniładowarki, choć posiada o wiele większą moc, dzięki której może z łatwością poruszać się po dowolnym terenie, na którym zwykle używane są pojazdy gąsienicowe. Jest to pojazd trwały, a jego podzespoły zużywają się w bardzo niskim stopniu nawet podczas pracy w trudnych warunkach.

Jak większość maszyn CASE, także i ten model ładowarki utrzymany jest w uniwersalnym standardzie, więc pasują do niego wszystkie wymienne części zużywalne od CASE, takie jak filtry paliwa, powietrza, czy elementy hydrauliczne. Może być również wyposażony w dedykowane łyżki, podnośniki i specjalistyczne narzędzia.