Nitownica sterowana za pomocą akumulatora lub sieci

Warto popracować nad przemianą

Nitownica sterowana za pomocą akumulatora lub sieci

29 grudnia 2018 Budownictwo 0

 

Używanie nitownicy zasilanej za pomocą energii elektrycznej jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce podnieść swoją wydajność pracy. Używanie narzędzia elektrycznego jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które do tej pory opierały swoją pracę na narzędziach ręcznych. Wybór elektrycznych narzędzi do nitowania jest bardzo szeroki, a ich właściwości są bardzo zróżnicowane.

Nitownica na prąd elektryczny i jej właściwości

nitownica elektrycznaNajważniejszym aspektem, który odróżnia od siebie różne rodzaje nitownic, jest jej główny typ. Podstawowe ich rodzaje są używane zarówno do nitów zrywanych, jak i nitonakrętek. Nitownica elektryczna jest często napędzana przez akumulator lub zasilana napięciem sieciowym 230 V. Podczas wybierania odpowiedniego narzędzia, musimy wziąć pod uwagę jego moc. Im mocniejsze urządzenie, tym większy zakres nitowania możemy wykonać, a połączenia, które wykonujemy, będą charakteryzować się większą ścisłością. Modele nitownic różnią się od siebie także ergonomią. Każdy ich rodzaj ma na celu ułatwić nam życie oraz jest niewątpliwie krokiem naprzód względem pracy przy użyciu narzędzi ręcznych. Jednak podczas wyboru nitownicy możemy natknąć się na różnie wyprofilowane rękojeści, które mają na celu zwiększenie wygody użytkowania urządzenia, szczególnie podczas intensywnej pracy. Ważnym aspektem kupna nitownicy jest także dostępność oryginalnych akcesoriów oraz części zamiennych.

Wybór nitownicy zależy przede wszystkim od tego, gdzie mamy zamiar ją użytkować, oraz od intensywności prac, jakie mamy zamiar wykonywać za jej pomocą. Dlatego podczas wybierania odpowiedniego modelu, musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów, takich jak odpowiednia marka, wygoda, ergonomia, moc, przekładająca się bezpośrednio na wydajność pracy.